Допоки люди сіяли поле – земля переходила у «чужі руки» . Жителі с. Писарівка, що у Волочиському р-ні,  залишились без гектарів, які обробляли роками.

Користуючись законами  про виділення землі для учасників АТО, підприємливі ділки забирають землю у фермерів, яку вже багато років селяни орендували у держави. Тут винуватця знають «в обличчя» – для когось це односельчанин, а для когось – сусід через дорогу.

Згідно із Земельним кодексом України Громадяни, які користуються земельною ділянкою протягом 15 років не маючи на неї  документів, можуть звернутися до органів влади з запитом на передачу її у власність, що і зробили жителі Писарівки, проте у відповідь – відмова.

Прикриваючись хлопцями, які воювали Сході, звинувачений роз’яснити ситуацію так і не зумів.

Виходить, що хтось видає землю воїнам, потім її організовано віддають одному підприємцю, а згодом і з’являється новий власник землі. Попри заперечення скоєного,  обурені селяни відстоюють правду, адже на власні очі бачили, як чоловік коїть злодіяння, і навіть спробували йому завадити, та все марно.

Свідчення були передані у поліцію, та поки правоохоронці розбираються, хто АТОвець, а хто ні – рейдерство процвітає. Тому Писарівці борються за право працювати на власній землі, піднявши питання на місцевому рівні.

Про свавілля фермера говорили перед громадою та депутатами, кожен зі своєю історією, та суть єдина – зупинити самовільну, незаконну діяльність.

Незнання законів не звільняє від відповідальності, а от освіченість допомагає їх обійти. Саме так і склалася ситуація у Писарівці, і про цю історію тут чують не вперше, тому вже зробили висновки.

Правда за народом, і в разі відмови держкомзему люди звернуться до суду. Вони готові боротися до останнього, аби справедливість взяла гору, адже закони писались не для того, щоб їх порушували.

33 канал

Залиште коментар

Також по темі

У серпні в зоні АТО загинуло двоє мешканців Хмельниччини

Минулого місяця Хмельниччина втратила у зоні проведення антитерористичної