Львівська трагедія насувається на Хмельницький. Нагадаємо, 28 травня 2016 року на території Грибовицького сміттєзвалища почалася велика пожежа. Внаслідок стався обвал відходів. Під завалами опинилося троє рятувальників. Лише після жахаючої гибелі тамтешня влада заметушилася та за деякий час «прикрила» аварійну точку. Тепер же ж львівські смітники не вивозять тижнями, а якщо і вивозять, то як недобрий подарунок сусідам.

Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області від балачок перейшла до письма. Офіційно меру в руки направили лист, де на 4 сторінках розписані проблеми нашого полігону.

Окрім того, до цих проблем ще й додається недостатнє сортування відходів, неналежна затримка легких відходів, неякісне ущільнення та відсутність роздільного збирання сміття. Також, не в повній мірі здійснюється і пошарова ізоляція ґрунтом. Проте, це лише те, що на поверхні.

До того ж, усе частішають звернення від громадян, що поблизу спалюють сухе гілля, а це – пряма загроза до пожежі. У інспекції зазначають, сміттєзвалище має використовуватись за нормами  близько 15 років, а нашому старигану – уже за 6-й десяток. У 2008-у на певний час офіційно закрили ворота полігону, проте тоді влада відвоювала його в суді.

Приписи до влади загальні – вирішити та посприяти у найкоротші терміни. Міський голова на це лиш зітхає – мовляв, екологічна інспекція має дещо серйозніші функції, аніж писати листи, і вважає це банально популізмом.

Нагадаємо, на останній сесії міської ради депутати прийняли стратегію розвитку міста до 25-го року, де і прописаний омріяний сміттєпереробний завод. Його вартість коливається в межах 35-40 млн. дол. плюс вартість документації. Наразі триває пошук земельної ділянки на 4,5 га, і стосовно цього уже розглядають 2 варіанти. Влада обіцяє реалізувати амбітні плани не раніше 2020-2021 року. До того ж лиш залишається сподіватися, що гори бруду «вистоять» під пекучим сонцем та зливою.

33 канал

 

Залиште коментар

Також по темі

Верховна Рада заборонила використання пластикових пакетів з 2022 року

Водночас зазначається, що обмеження не поширюватиметься на біорозкладні