Розглянувши звернення ГО «Жіночий антикорупційний рух» щодо можливих ознак порушень законодавства про захист економічної конкуренції на ринку будівництва житла м. Хмельницького, Відділення встановило, що, прийнявши рішення від 20.07.2016 №61 «Про запровадження засад державно-приватного партнерства під час будівництва багатоквартирних житлових будинків», Хмельницька міська рада створила окремим суб’єктам господарювання дискримінаційні умови діяльності в порівнянні з  конкурентами. Про це повідомляє прес-служба Хмельницького обласного територіального відділення антимонопольного комітету України.

Будівництво багатоквартирних житлових будинків на земельних  ділянках, які знаходяться  у постійному користуванні виконавчих органів Хмельницької міської ради, установ, підприємств, організацій комунальної форми власності, може відбуватися виключно після визначення на конкурсних засадах приватного партнера для укладання договору у рамках державно-приватного партнерства.

Рішенням передбачено, що до конкурсу можуть бути допущені лише суб’єкти господарювання – претенденти, які відповідають кваліфікаційним вимогам, зокрема:

– сумарний розмір сформованого статутного фонду та основних  засобів має складати не менше 10 млн. грн., з них частка основних засобів становити не менше 50%;

– повинен підтвердити свою участь у будівництві багатоквартирних житлових будинків в місті Хмельницькому на протязі останніх трьох років у якості замовника або генпідрядника;

– середня кількість офіційно працевлаштованих не менше 50 осіб, з них інженерно-технічного персоналу – не менше 10 осіб;

– наявність не менше 3-річного досвіду роботи на ринку будівництва на території міста Хмельницького.

Кваліфікаційні вимоги суттєво обмежують коло потенційних учасників конкурсу «На визначення приватного партнера для укладення договору у рамках державно-приватного партнерства на будівництво багатоквартирних житлових будинків» у Хмельницькому. Суб’єкти господарювання, які протягом останніх трьох років не приймали участь у будівництві багатоквартирних житлових будинків в м. Хмельницькому у якості замовника або генпідрядника та не мають більше 3-річного досвіду роботи на ринку будівництва на території міста Хмельницького, заздалегідь позбавлені можливості прийняти участь у такому конкурсі та/або будуть не допущені до  нього.

Відділення зобов’язало Хмельницьку міську раду протягом двох місяців внести зміни до кваліфікаційних умов з метою забезпечення участі у конкурсах усіх претендентів, які мають на це законі права.

 

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього