Хмельницьку міську раду зобов`язали припинити антиконкурентні дії

Розглянувши звернення ГО «Жіночий антикорупційний рух» щодо можливих ознак порушень законодавства про захист економічної конкуренції на ринку будівництва житла м. Хмельницького, Відділення встановило, що, прийнявши рішення від 20.07.2016 №61 «Про запровадження засад державно-приватного партнерства під час будівництва багатоквартирних житлових будинків», Хмельницька міська рада створила окремим суб’єктам господарювання дискримінаційні умови діяльності в порівнянні з  конкурентами. Про це повідомляє прес-служба Хмельницького обласного територіального відділення антимонопольного комітету України.

Будівництво багатоквартирних житлових будинків на земельних  ділянках, які знаходяться  у постійному користуванні виконавчих органів Хмельницької міської ради, установ, підприємств, організацій комунальної форми власності, може відбуватися виключно після визначення на конкурсних засадах приватного партнера для укладання договору у рамках державно-приватного партнерства.

Рішенням передбачено, що до конкурсу можуть бути допущені лише суб’єкти господарювання – претенденти, які відповідають кваліфікаційним вимогам, зокрема:

– сумарний розмір сформованого статутного фонду та основних  засобів має складати не менше 10 млн. грн., з них частка основних засобів становити не менше 50%;

– повинен підтвердити свою участь у будівництві багатоквартирних житлових будинків в місті Хмельницькому на протязі останніх трьох років у якості замовника або генпідрядника;

– середня кількість офіційно працевлаштованих не менше 50 осіб, з них інженерно-технічного персоналу – не менше 10 осіб;

– наявність не менше 3-річного досвіду роботи на ринку будівництва на території міста Хмельницького.

Кваліфікаційні вимоги суттєво обмежують коло потенційних учасників конкурсу «На визначення приватного партнера для укладення договору у рамках державно-приватного партнерства на будівництво багатоквартирних житлових будинків» у Хмельницькому. Суб’єкти господарювання, які протягом останніх трьох років не приймали участь у будівництві багатоквартирних житлових будинків в м. Хмельницькому у якості замовника або генпідрядника та не мають більше 3-річного досвіду роботи на ринку будівництва на території міста Хмельницького, заздалегідь позбавлені можливості прийняти участь у такому конкурсі та/або будуть не допущені до  нього.

Відділення зобов’язало Хмельницьку міську раду протягом двох місяців внести зміни до кваліфікаційних умов з метою забезпечення участі у конкурсах усіх претендентів, які мають на це законі права.

 

Залишити відповідь