На всій території Поділля масово випалюють деревинне вугілля. сільські мешканці переконані, що лісники у долі
На півночі області є 45 тисяч гектарів соснових насаджень. Їм загрожує нетрадиційний для нашого краю вершинний короїд, який вражає верхівку сосни, закупорює її судини. Дерево відмирає досить швидко, а деревина через місяць втрачає якість, бо в стовбурі розвивається соснова гниль. Деревина стає не придатною для виготовлення меблів, будівель. Тут вихід один – треба негайно провести вирубку, а територію заліснити іншими породами – повідмляє Хмельницьке обласне управління лісового та мисливського господарства.  Торік короїд уразив 23 гектари сосен, а за дев’ять місяців нинішнього – понад 80 гектарів. Темпи, як бачимо, складають майже 400 відсотків! На північні насадження краю насувається загроза з Житомирської, Волинської і Рівненської областей, де вершинний короїд у кожній з них поширився на площі понад тисячу гектарів – доповідають лісникиЧерез складні погодні умови останніх двох років – аномально жарке літо, м’які зими, відсутність достатньої кількості атмосферних опадів –  погіршився санітарний стан лісів. Швидкими темпами почали всихати пристигаючі та стиглі ялинові і соснові насадження, бо після різкого зниження рівня ґрунтових вод   коренева система не в змозі забезпечити дерева вологою і поживними речовинами, що необхідні для їхнього росту й розвитку. Аномально високі температури сприяють масовому розмноженню первинних стовбурних шкідників, які заселяють ослаблені дерева. В м`яку, малосніжну зиму вони не гинуть і наступної весни знову розпочинають масове розмноження в геометричній прогресії.

Біда звалилася й на лісостепову зону. Через різке пониження грунтових вод інтенсивно всихають ясенові насадження. Цьогоріч таких площ маємо майже 80 гектарів. Тут теж доцільна лише суцільна рубка з наступним залісненням сухостійкими породами – дубом, кленом, липою та із застосуванням спеціальної агротехніки лісовирощування, яка забезпечує накопичення вологи біля кореневої системи.

Цього року в держлісфонді на Хмельниччині виявлено осередки різних шкідників на загальній площі майже 3 тисячі гектарів. Лісова охорона повсюдно веде інтенсивний моніторинг. Спільно з науковцями, спеціальними службами розроблено заходи із запобігання поширення шкідників. Боротьба з цією заразою ведеться в основному біологічними методами, щоб не зашкодити довкіллю. На ці роботи в першому півріччі витратили 100 тисяч гривень.

Щодо суцільних санітарних рубок, то місце їх проведення визначається тільки спецкомісіями із залученням фахівців, науковців та екологів, аби не було безпідставних звинувачень у вирубуванні лісів. – повідомила прес-служба Хмельницького ОУЛМГ

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього