Сьогодні планове засідання виконкому пікетувало дві окремі категорії кам’янчан: приватні підприємці та студенти. Загалом, другий поверх міськради, де проходило засідання, заполонила понад сотня протестувальників.

Підприємці, які працюють у сувенірному містечку по вул. Старобульварній в Старому місті, вимагали у члені виконкому не скасовувати, а продовжити термін дії паспортів прив’язки для їхніх МАФів.

«Знаємо, що ми вам не потрібні. Сергій Шутяк і Микола Сосула нам прямо казали: ми заберемо цю замлю. Звичайно, бо їм же треба зробити дорогу до готелю!А це наша єдина робота, нам сім’ї чимось треба годувати», – обурювались підприємці.

Михайло Сімашкевич обіцяв вирішити це питання впродовж дня, однак розлючені мітингарі вимагали цього негайно. Понад годину тривав гучний (в прямому значенні слова) процес обговорення, зрештою виконком пішов на поступки та підготувавши новий проект рішення продовжив дію паспортів прив’язки на 3 роки.

Також відстоювати свої вимоги вирішили члени Молодіжної ради при виконкомі. Степан Гурома, колишній голова організації та депутат міськради від «Радикальної партії» заявив, що в Положення про Молодіжну раду хочуть внести правки без згоди  студентів. Також, за його словами, влада міста намагається «протиснути свого голову, щоб створити кишенькову Молодіжну раду».

Головною вимогою мітингарів були зміни до Положення в частині виборів голови ради. Пан Гурома пропонував, щоб голову організації обирало не 2/3 членів ради, а проста більшість присутніх.

«Прийміть рішення, щоб молодь не стояла в наметах чи на новому Майдані. Ви цього хочете?», – емоційно запитував Степан Гурома.

Більше години сперечань та розмов на підвищених тонах дали свої результати: виконком погодився на умови членів Молодіжної ради.

Чому цей день для виконкому можна назвати «чорним четвергом»?

1.Протести. Їх не любить ніхто, Кам’янець не виключення. Високопосадовці звикли  вирішувати такі проблеми напередодні безпосередньо з невдоволеними, щоб уникнути публічних виступів. Цього разу не вдалось. До того ж двічі.

2. Градус невдоволення. Цього разу він явно зашкалював. На відміну від попередніх протестів, сьогодні привселюдно звучали звинувачення в корупції, лякали новим Майданом та обіцяли «винести владу звідси».

3. Мабуть, найголовніше. Для більшості присутніх на бік протестувальників неочікувано долучилась частина депутатів: голова фракції «За конкретні справи» Олександр Чинчик, «герегівець» Володимир Костинюк, Василь Гаврилюк («Рідне місто»), Степан та Анатолій Гурома (РПЛ Олега Ляшка). До того ж вони виголошували вкрай різкі заяви. Найбільше претензії висловлювали батько та син Гуроми, однак риторика виступів змінилась у всіх вищевказаних політиків.

Наразі говорити про відкритий конфлікт ще зарано, час все покаже. І зазвичай цей час наступає на депутатських комісіях та сесії міської ради.

vdalo.info

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього