У електронному зверненні до міської влади містяни просять повернути Хмельницькому історичну назву – Проскурів.

Сучасна назва автору звернення не догодила тим, що у 1954 році Проскурів переназвали на Хмельницький без згоди мешканців.

“16 січня 1954 року сталася неоднозначна для нашого міста подія – керуючись радянським підходом до нашого минулого та фактично без згоди місцевих мешканців, Указом Президії Верховної Ради Української Радянської Соціалістичної Республіки “На відзначення історичної події, 300-річчя возз’єднання України з Росією і за заслуги перед українським і російським народами видатного державного діяча та полководця Богдана Хмельницького було надано Проскурову нову назву – Хмельницький. І це якраз отоді, коли в Україні вже існував і ще досі існує місто Переяслав-Хмельницький, що названий був на честь того самого Богдана Хмельницького”, – пише у е-петиції Сергій Загородніков.

Власне, через нинішню ситуація на Сході держави та роль у ній Росії, а також у рамках процесу декомунізації, автор і вимагає повернути обласному центру історичну назву.

Більше того, ініціатор звернення наголошує, що назва “Проскурів” не містить жодного політичного, міжконфесійного, етнічного, ідеологічного чи іншого навантаження, а лише вказує на географічні особливості.

Відтак, до завершення збору підписів залишилось ще 89 днів. Наразі петицію підписали лише 2 містянина з півтисячі необхідних.

Depo.Хмельницький

Залиште коментар

Також по темі

Радянські панно на багатоповерхівках хмельницька мерія замінить муралами. Замалювати зірки вдасться не всюди

«У Хмельницькому декомунізація відбувалася за тим механізмом, який