Славута судиться з Кабміном за компенсацію шкоди від ХАЕС

232
немає коментарів

Славута судиться з Кабміном за гроші на фінансування заходів компенсації ризику населення, яке проживає в 30-кілометровій зоні спостереження ХАЕС. Засідання Киівського окружного адміністративного суду м.Києва у справі “Славута проти Кабміну”  знову не відбулося. Причина банальна – хвороба судів.

Славутська міська рада подал позов на бездіяльність уряду в питання виплати коштів на розвиток 30 кілометрової зони ВП ХАЕС, хоча по суті всі решта зона спостереження опинилися в тій самій ситуації. Цього року НАЕС “Енергоатом” повинен був сплатити 356 млн грн, але уряд віддає громадам лише 115 млн грн, а решта коштів кудись зникає! Саме тому не отримавши чітких пояснень з цтого приводу від державних органів влади Славутська рада звернулася до суду, адже таких зневажених урядом людей в Україні 950 тис ( це та кількість населення , що проживає в зонах спостереження ).

Минулого року Славута програла подібну справу в суді , попри переконливі докази порушень зі сторони Кабміну. Але міський голова Славути Василь Сидор вважає, що результат міг би бути іншим, якщом до позову приєдналися представники інших міст  з зони спостереження , зокрема Нетішина, Острога та ін.Адже до суду окрім Славути ніхто не пішов, висловивши підтримку лише на словах.

Цього року історія повторилася, знову тільки очільник Славута намагається відстоювати інтереси громадян, які проживають в зонах спостереження.

Довідково: 

Відповідно до Закону «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», населення територій, на яких діють ядерні установки, має право на соціально-економічну компенсацію ризику від діяльності цих ядерних об’єктів.
Відповідно до даного закону експлуатуючі організації (оператори ядерних установок) сплачують збір на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, у розмірі 1% вартості реалізованої електроенергії (без урахування ПДВ). Окрім того, оператори АЕС сплачують збір за зберігання відпрацьованого ядерного палива у спеціалізованих сховищах.
Відповідно до діючого законодавства, розподіл коштів між бюджетами обласних, районних та міст обласного підпорядкування здійснюється з урахуванням кількості населення, яке проживає у зонах спостереження, та пропорційно до обсягів товарної продукції АЕС.
Розподіляються  кошти між даними  бюджетами у наступному співвідношенні:
–    обласні  бюджети – 30%;
–    бюджети  районів і міст  обласного підпорядкування зон спостереження (за виключенням  монофункціональних  міст – супутників ядерних установок) – 55 %;
–    бюджети монофункціональних  міст – супутників  ядерних установок  – 15 %.
Кошти спрямовуватимуться у вигляді субвенцій з Державного бюджету до місцевих бюджетів.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього