Спостерігачі зафіксували, що найчастіше виборцям перешкоджали голосувати інші особи, а члени комісій підробляли бюлетені чи видавали їх незаконно.  У Хмельницькій області під час виборів-2015 засудили чотирьох порушників.

Торік на місцевих виборах в Україні зареєстрували найбільшу кількість порушень виборчих прав у порівнянні з президентськими та парламентськими. Відкрили 422 кримінальні провадження. До відповідальності притягнули 69 осіб.  У прокуратурі Хмельницької області розповідають, що перевіряли факти використання виділених для виборів коштів, дій виборців та членів комісії.

Так, у Кам’янець-Подільському районі зареєстрували 7 злочинів, у Городоцькому – 5, у Летичівському та Шепетівському по 3, Волочиському, Чемеровецькому, та місті Кам’янець-Подільський – по 2, Старокостянтинівському, Теофіпольському, Ярмолинецькому та Хмельницькому районах по 1.

– У нашій області правоохоронні органи зареєстрували 31 кримінальне правопорушення з 22 проваджень, – розповів прокурор Роман Нараган. – З них 14 злочинів за 12 провадженнями закрито, 7 проваджень про 13 злочинів направлено на розгляд до суду. Чотири особи було засуджено.  Читайте також: Рік при владі: що хмельничани говорять про роботу мера.

У поліції ж стверджують, що по п’яти провадженнях в області ще тривають розслідування.  – Кримінальні провадження розпочаті у Волочиському, Теофіпольському, Городоцькому, Дунаєвецькому та Шепетівському відділах поліції, – повідомив слідчий організаційно-методичного відділу Юрій Дмитрук. – По деяких з них виконуються вказівки прокуратури та допитуються свідки.  Хто найчастіше порушував?  На місцевих виборах порушували члени комісій та самі виборці: безробітні, пенсіонери та вчителі.

– По суті до відповідальності притягуються тільки виборці, лише в Острозі був притягнений кандидат. Бо такі злочини довести дуже важко, – скаржиться член громадської мережі «Опора» Ольга Коцюруба. – Та й штрафи дають мінімальні. Частіше це 100 неоподаткованих мінімумів. Буває, що зменшують до 30, якщо людина не має можливості сплатити більше. Якщо ж засуджують до позбавлення волі, то термін дають умовний.  Спостерігачі від ГМ “Опора” переконують, що у 2015 році політичні партії були не надто активними. А кандидати на посаду міського голови проводили передвиборчу кампанію цивілізовано.
vsim.ua

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього