У ГУ НП Хмельницької області під час сьогоднішнього брифінгу розповіли, яким чином зараз відбувається забезпечення прав осіб на захист, як затримані можуть отримати безоплатну правову допомогу та як дотримуються гарантій адвокатської діяльності.

“При затриманні у протокол записується причина, порядок і час затрмання. Черговий патруля є відповідальною особою під час затримання та несе відповідальність за затриманого, якого він повинен доправити до найближчого відділку поліції. Там затриманій особі повідомляються її права на захист, у тому  числі й адвокатський. Також працівники поліції одразу мають прозвітувати про затримання особи до Центру з надання безоплатної правової допомоги. Звідти має приїхати адвокат, який або має надати правову допомогу затриманому, або зафіксувати відмову від його послуг. Усе це чітко прописано в новому  кримінально-процесуальному кодексі. Такий крок зменшив виникнення конфліктів, пов’язаних з порушеннями прав затриманих”, – каже Сергій Кушнір, заступник начальника слідчого управління ГУ НП в Хмельницькій області.

img_2786

За словами Сергія Кушніра, за 10 місяців цього року працівниками поліції у Хмельницькій області було затримано 174 особи за вчинення злочинів, 163 з них – за вчинення важких злочинів. Про усі затримання Центр з надання вторинної правової допомоги був повідомлений та надав своїх адвокатів.

Його слова підтвердила Наталя Стьопіна, директор Центру з надання вторинної безоплатної правової допомоги, яка зазначила, що ще не було жодного випадку, коли б правоохоронці не повідомили про затримання якоїсь особи.
img_2776

” Ще 1 січня 2013 року набув чинності закон про безоплатну вторинну допомогу. Але на Хмельниччині  можливість отримати таку допомогу з’явилася не так давно. Тож тепер після затримання будь-якої особи, працівник поліції мусить зателефонувати до нашого Центру та повідомити прізвище затриманого, його контактні дані, час та причину затримання. Отримавши цю інформацію, ми зв’язуємося з адвокатом та передаємо всі дані. На пошук правозахисника можна витратити не більше ніж одну годину. Але хочу зазначити, що десь 10-15% відсотків затриманих відмовляються від безоплатного адвоката, бо мають сьогодні власних. За час роботи нашого центру, який працює відносно недовго, скарг на нашу роботу ще не було”, – каже Наталя Стьопіна.

До речі, сьогодні в Україні існує 100 місцевих центрів з надання правової допомоги. У Хмельницькій області їх є 4 – в обласному центрі, Кам’янці-Подільському, Старокостянтинові та Шепетівці.

Центр надання вторинної безоплатної правової допомоги в нашій області уклав контракти з 93 адвокатами, які вже мають достатньо виграних справ та знятих обвинувачень, навіть за важкі злочини.

Крім того, за словами Наталі Стьопіної, деякі категорії осіб, зокрема малозабезпечені, інваліди, бійці АТО тощо у їхньому Центрі можуть отримати й правову допомогу щодо представництва інтересів особи у справі, яка потребує розгляду в суді або вже розглядається судом та з оформленням документів, необхідних для захисту своїх прав у суді.

За неправомірністю дій правоохоронців та дотриманням прав людини працівниками поліції слідкує поліцейський омбудсмен. У Хмельницькій області він теж є. Юрій Свідерко на сьогоднішньому брифінгу розповів  про процедуру прийняття та обробки звернень, пов’язаних з неправомірністю дій правоохоронців.

img_2781

«Такі заяви спочатку направляються в Київ, після реєстрації в столиці вони направляються назад і аж тоді розпочинається службове розслідування. Самих повідомлень про неправомірні дії поліцейських до нас надійшло лише декілька. Поки по них розслідування ще не розпочате. Причина – довга процедуру оформлення», — повідомив омбудсмен.

 

Залиште коментар

Також по темі

150 сільських бібліотек Хмельниччини отримали комп’ютери

Сільським бібліотекам Хмельниччини передали 300 комп’ютерів. За допомогою