Днями на адресу міського голови надійшов лист від директора медучилища Віктора Клима щодо сусідства навчального закладу з моргом і, як наслідок, нестерпним смородом. 

«Колектив Кам’янець-Подільського медичного училища просить Вас вжити заходів щодо перенесения паталогоанатомічного центру Кам’янець-Подільської міської лікарні №1, який розташований на вул.Пушкінська, 31. За цією ж адресою знаходиться навчальний корпус медичного училища. Випари з паталогоанатомічного центру унеможливлюють експлуатацію навчальних аудиторій та коридорів закладу, де навчаються неповнолітні студенти. Зокрема, враховуючи останій факт отруєння випарами студентів, який трапився 5 грудня 2016 року.

Також не можемо не відзначити психологічний фактор у виховані студента щодо ставлення до такого фізіологічного явища як смерть. Для дотримання санітарно-гігієнічних та морально-етичних норм виховання молодого покоління медиків нашої країни просимо перенести паталогоанатомічний центр з прилеглої території училища.

Розраховуємо на Вашу підтримку щодо вирішення цього питання».

Проблема з моргом дійсно існує вже багато років.

Морг, а точніше дві окремі структури – паталогоанатомічний центр міської лікарні №1 та відділення обласного Бюро судово-медичної експертизи – знаходяться в одному приміщенні з медучилищем у напівпідвалі, хоча мали би бути окремо. Умови праці для медиків там бажали бути кращими, але були такі, як були, і не вирішувалися, бо не доходили руки й не вистачало грошей. Уже коли сталася трагедія з обласним високопосадовцем, тоді обладнали морг і, швидше за все, бувшим у використанні холодильником, який більше не працював ніж працював. На його ремонт витрачалося більше грошей, ніж купити новий. Але було так. Нещодавно в морзі були проведені ремонтні роботи і встановлено потужну вентиляцію, але її вихід кріпився на зовнішній стіні медучилища, і викладачі та студенти час від часу скаржилися на неприємний запах в аудиторіях, який виходив і у коридор. Перемовини одних керівників з іншими нічого не давали. На перший погляд здавалося б, що майбутні медики повинні знати що і як робиться в морзі. Бо медик – це не лише тримати в руках слухавку чи мастити прищик зеленкою, а знати про людину все від народження і до смерті. Тобто морг міг би бути навчальною базою для студентів.

А от в принципі ті умови, в яких працюють патологоанатоми та судмедексперти, не зовсім нормальні. Крім того, їхня діяльність заважає дітям вчитися, бо не кожен може витримати нестерпний запах, який просочується в аудиторії. Та й взагалі це не місце для функціонування моргу.

Його потрібно перенести на площі ЦРЛ і об’єднати в одну міськрайонну структуру. Але ж знову, для цього потрібно спільне вольове рішення керівної медичної вертикалі та кошти на його капітальний ремонт. Хоча цього року в районному морзі проведено ремонт даху, і неправда що там немає ні води, ні тепла, як заявляють деякі чиновники від медицини. Ці блага там є, хоча потребують модернізації. Крім того, це типове приміщення для патанатомії.

Морг однозначно потрібно переносити, бо ж незабаром планується переселення дитячої поліклініки. Навколо нього є ларьки з продуктами, яких, швидше за все, там не мало бути. Але є попит, тож є пропозиція.

До моргу дуже незручний під’їзд, він знаходиться у напівпідвалі – теж незручність, там досить тісно. І ще, якщо таки буде госпітальний округ у с.Мукша-Китайгородська, то логічно, якщо і морг буде там.

Уже сьогодні терміново потрібно вирішувати питання переселення моргу, а це тягне за собою домовленості, закладення в бюджет грошей для капітального ремонту приміщення та його обладнання, відповідно до вимог сьогодення.

Аби проблему зрушити з місця, 6 грудня в медучилище виїхали заступник міського голови Вадим Савчук і начальник міського управління охорони здоров’я Юрій Пливанюк. Викладачі розповіли їм, що напередодні в двох аудиторіях, які знаходяться над моргом, дуже заносило трупним запахом, декількох студентів знудило, а коли відчинили вікна та двері, щоб провітрити приміщення, то засмерділи все училище. Проте дуже дивно, адже тими днями в моргу нічого такого не було, щоб розповсюджувало запах.

Та мова про інше: потрібно створити цивілізовані умови для кам’янчан, медиків та навколишніх.

А тепер виникає питання: «А що з приміщенням у центрі міста?». Логічно було би, як би його передали медучилищу під якусь лабораторію. Та й узагалі всю цю старезну, історичну будівлю логічно було би передати під навчальний заклад і створити там музей, адже всі відділення лікарні, які там знаходяться, їх там не має бути. Усі комунікації гнилі, високі приміщення складно опалювати, немає ліфтів…

Ключ

 

 

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього