Правоохоронці склали перелік найпоширеніших шахрайських схем на ХмельниччиніУ передчутті свята хочеться повірити у диво, проте у піднесеному настрої можна «потрапити на вудочку» шахраїв. Правоохоронці просять бути пильними і обачливими, психологи – думати логічно.Правоохоронці склали перелік найпоширеніших шахрайських схем на ХмельниччиніУ передчутті свята хочеться повірити у диво, проте у піднесеному настрої можна «потрапити на вудочку» шахраїв. Правоохоронці просять бути пильними і обачливими, психологи – думати логічно.
Багато людей після того, як їх обдурили, обурюються, але не всі можуть погодитися з тим, що вони самі у цьому винні, – каже заступник начальника Хмельницького міського відділку начальник кримінальної міліції Юрій Краковецький. – Шахраї – чудові психологи, і людина не встигне озирнутися, як її ошукають. Найчастіше жертви погано пам’ятають обличчя зловмисників та їх координати. І через це їх складніше знайти.
Схема №1

Ваш син (онук, брат) скоїв злочин. Щоб звільнити його від покарання, потрібно терміново заплатити.

Як обманули:

До 62-річної жительки Старокостянтинівського району зателефонувала жінка, яка представилась працівником хмельницького сізо і повідомила, що син селянки знаходиться під вартою. Аби його звільнити, потрібно заплатити 2,5 тисячі гривень. Ошелешена мати перерахувала на вказаний їй рахунок потрібну суму. «На гачок» потрапила і 72-річна жителька Дунаївців, яка за «звільнення» внука від кримінальної відповідальності віддала шахраям 6000 гривень.

Як вберегтися:

– зателефонуйте родичу, який нібито потрапив у халепу, а якщо він не бере слухавку, то дзвоніть його близьким;

– зателефонуйте до міліції на 102 та переконайтесь, чи справді ваші родичі затримані.

Схема №2

Покупки через Інтернет – зручна можливість, однак по той бік екрану може знаходитися шахрай. Ви перераховуєте гроші, але товар так і не отримуєте.

Як обманули:

24-річна хмельничанка перерахувала 3100 гривень за шубу з оголошення у соціальній мережі, однак одяг не отримала. Ще одною жертвою інтернет-шахраїв став 47-річний житель Чемерівців, який замовив в Інтернеті автозапчастини. Він перерахував 3200 гривень, але товар йому так і не надіслали.

Як вберегтися:

– купуйте товари тільки на відомих та перевірених вами сайтах;

– не варто довіряти дуже низькими цінам;

– намагайтесь перевіряти на сайті повну назву фірми, її телефон та адресу.

Схема №3

Твоїй мамі (іншим родичам) пороблено. Вони помруть, якщо це не виправити. Потрібно винести з дому всі гроші та коштовності, адже саме на них лежить страшне прокляття.

Як обманули:

Шахрайка «видурила» у 32-річної хмельничанки 12,5 тисячі гривень у кафе по проспекту Миру. Довірлива жінка повірила розповіді незнайомки, і, заради порятунку родини, віддала тій гроші.

Подібний сценарій трапився із 20-річною дівчиною на вулиці Молодіжній. Під приводом зняття порчі шахрайка забрала у жертви золоті прикраси.

Як вберегтися:

– не демонструйте гроші, дорогоцінності на вулиці;

– не будьте надто довірливими, навряд чи невідома особа допоможе вам вирішити родинні проблеми чи покращити здоров’я;

– не дивіться незнайомцям довго в очі;

– неповнолітні не повинні знати, де вдома знаходяться гроші чи цінності.

Схема №4

– В Україні грошова реформа, потрібно обміняти усі гроші, – з такими новинами до пенсіонерів приходять псевдо-працівники державних установ. Замість новеньких гривень довірливі старенькі отримують пакети з нарізаним папером.

Як обманули:

В гості до жительки Ярмолинецького району завітала незнайомка. Жінка представилася соціальним працівником, якому керівництво поставило завдання розповісти пенсіонерам про грошову реформу. 69-річна пенсіонерка віддала шахрайці 5000 гривень для обміну на нові гроші.

Як вберегтися:

– перевірте у незнайомця документи, запитайте у якій саме організації він працює;

– зателефонуйте до названого підприємства та уточніть чи працює там дана особа;

– не дозволяйте незнайомцю користуватися вашим телефоном

– запам’ятайте, гроші, які зараз перебувають у обігу, на нові не замінюють.

Схема №5

На мобільний дзвонять чи надсилають смс, де повідомляють, що ви виграли приз. Те, що людина не брала участі у конкурсі, шахрая не бентежить. Про це ж забуває й ошуканий.

Як обманули:

26-річному жителю Нетішину зателефонував незнайомець, який повідомив чоловікові, що той виграв тур по Середземному морю. Але щоб підтвердити його згоду, потрібно заплатити 300 гривень. Чоловік без вагань перерахував гроші на вказаний йому банківський рахунок.

Як вберегтися:

– зателефонуйте до головного офісу компанії та з’ясуйте, чи проводився розіграш;

– не перераховуйте гроші на рахунок – якщо ви дійсно перемогли, то навряд чи солідна фірма вимагатиме підтвердження.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього