Пристрасті по Меджибіжській фортеці продовжуються

Пристрасті по Меджибіжській фортеці продовжуються


Як писала Подільська.info раніше – перед новим роком в Державному історико-культурному заповіднику «Межибіж» стався обвал всієї бічної стіни. Проте лише після свят медіа згадали про культурне життя країни, що викликало великий резонанс по всій Україні, напевне через відсутність новин на політичному рівні. Вже 15 січня з’явилася інформація про те, що народні депутати України, члени Комітету ВРУ з питань культури і духовності – Ірина Подоляк, Марія Матіос, Віктор Єленський, Сергій Тарута і Микола Княжицький – звернулися з депутатським запитом до прем`єр-міністра України Арсенія Яценюка з проханням взяти вирішення проблеми \”Межибожа\” під свій особистий контроль та у визначений чинним законодавством термін повідомити громадськість про вжиті заходи щодо збереження предмету охорони памятки культурної спадщини XVI ст. Але тут же кажуть прямим текстом, що й у 2015 році після аварії (як і у 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014-му, коли наближення аварії було очевидним) – фінансування від держави не буде. Проте ні один депутат Хмельниччини звернення не підписав.

Пристрасті по Меджибіжській фортеці продовжуються

Пристрасті по Меджибіжській фортеці продовжуються

Самовисуванець Віктор Васильович Бондар, що переміг на позачергових парламентських виборах у одномандартному окрузі №191 (Хмельницька область) та був обраний народним депутатом України 8-го скликання, має опікуватися проблематикою заповідника, але він вже тиждень відсутній на засіданнях у Верховній Раді та, мабуть, нічого не знає про те, що відбувається в його окрузі.
Пізніше, 17 січня 2014 р. на території Межибізької фортеці працювала комісія фахівців «Інституту«Укрзахідпроектреставрація» (Львів), яку очолював головний архітектор проекту реставрації фортеці Остап Василина. Це не перший приїзд реставраторів до Меджибожа – з 2009 р. аварійний стан Палацу Сенявських був на контролі. За результатами обстеження буде складено акт та надано рекомендації. А ось чи будуть виділені кошти на ці роботи, поки що питання зависає у повітрі, так само, як і вцілілі стіни палацу…

Пристрасті по Меджибіжській фортеці продовжуються

 

Пристрасті по Меджибіжській фортеці продовжуються

Ми і далі будемо слідкувати за розвитком подій навколо Меджибожської фортеці.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього