Приватні підприємці на загальній системі оподаткування можуть включати бездоходні місяці у страховий стаж
Завдяки податковій реформі з\’явилась новація у фінансовому правовому полі, яка надає право підприємцям самостійно визначити базу оподаткування ЄСВ для місяців, у яких вони не мали чистого доходу задля збереження страхового стажу.Приватні підприємці на загальній системі оподаткування можуть включати бездоходні місяці у страховий стаж
Завдяки податковій реформі з\’явилась новація у фінансовому правовому полі, яка надає право підприємцям самостійно визначити базу оподаткування ЄСВ для місяців, у яких вони не мали чистого доходу задля збереження страхового стажу. Тобто в будь-якому бездоходному місяці можна на власний розсуд або залишити базу нульовою і не сплачувати ЄСВ, або ж визначити ту її величину, з якої бажаєте сплатити ЄСВ, аби включити цей період у пенсійний стаж.

Власне, у другому випадку самостійно визначена база не повинна бути меншою за мінімальну зарплату (до грудня 2015 р. – 1218 грн, з 1 грудня – 1378 грн) та не може перевищувати максимальної величини бази нарахування єдиного внеску (до грудня 2015 р. – 20706 грн, з 1 грудня – 23426 грн.)

Це право на визначення підприємець реалізує при поданні річного звіту за ф.№Д5. Стосується ця законодавча норма періодів, що починаються з 1 січня 2015 року. Тобто при поданні звіту за 2014 рік вона не працює.

До речі, описане нововведення поширюється не лише на підприємців-загальносистемників, а й на самозайнятих осіб (нотаріусів, адвокатів, артистів, художників, літераторів тощо). Для них, нагадаємо, строк подачі звіту за ф.№Д5 – до 1 травня.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього