Прийняття спадщини в особливих випадках
Хмельниччина стала прихистком для тисячі людей, які були вимушені покинути свої домівки в Криму та на Сході України, узв\’язку із окупацією території АР Криму та проведеням антитероритичної операції на Сході нашої країни.Прийняття спадщини в особливих випадках
Хмельниччина стала прихистком для тисячі людей, які були вимушені покинути свої домівки в Криму та на Сході України, узв\’язку із окупацією території АР Криму та проведеням антитероритичної операції на Сході нашої країни. Разом із виникненям ряду труднощів як моральних так і матеріальних, біженці зштовхнулись із труднощями оформлення спадщини, так законодавством не був визначений такий порядок, щоб дозволяв вимушеним переселенцям здійснити свої право на спадкування.
Так, не щодавно Верховною Радою України були внесенні зміни до ряду законодавчих актів, з метою забезпечення громадян права на спадщину. Громадською організацією «Юридично – Інформаційний Центр» підготовлено роз\’яснення законодавчих змін щодо прийняття спадщини в особливих випадках.
Впершу чергу було внесенно зміни в Цивільний кодекс України, яких раніше не було, а саме в статтю 1221 «Місце відкриття спадщини» зазначеного кодекса доповненно пункт 3 «В особливих випадках місце відкриття спадщини встановлюється законом» , що дозволить громадянам, що виконати своє право на спадкування.
Також відповідні зміни були внесенні в Закон України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», а саме в статтю 111.
Даною нормою закону визначено:
– У разі якщо останнім місцем проживання спадкодавця є тимчасово окупована територія, місцем відкриття спадщини є місце подання першої заяви, що свідчить про волевиявлення щодо спадкового майна, спадкоємців, виконавців заповіту, осіб, заінтересованих в охороні спадкового майна, або вимоги кредиторів;
– Якщо місце проживання спадкодавця невідоме, а нерухоме майно або основна його частина, у разі відсутності нерухомого майна – основна частина рухомого майна знаходиться на території, яка є тимчасово окупована, місцем відкриття спадщини є місце подання першої заяви, що свідчить про волевиявлення щодо спадкового майна, спадкоємців, виконавців заповіту, осіб, заінтересованих в охороні спадкового майна, або вимоги кредиторів.
В Закон України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» статтю 91 «Забезпечення реалізації права на спадкування» було доповнено такого змісту:
– У разі якщо останнім місцем проживання спадкодавця є населений пункт, на території якого органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, затверджений рішенням Кабінету Міністрів України, місцем відкриття спадщини є місце подання першої заяви, що свідчить про волевиявлення щодо спадкового майна, спадкоємців, виконавців заповіту, осіб, заінтересованих в охороні спадкового майна, або вимоги кредиторів.
-Якщо місце проживання спадкодавця невідоме, а нерухоме майно або основна його частина, у разі відсутності нерухомого майна – основна частина рухомого майна знаходиться на території, що є окупована, місцем відкриття спадщини є місце подання першої заяви, що свідчить про волевиявлення щодо спадкового майна, спадкоємців, виконавців заповіту, осіб, заінтересованих в охороні спадкового майна, або вимоги кредиторів.
Таким чином особа, яка дізналась про спадкове майно повина за місцем тимчасової реєстрації подати до нотаріуса заяву, яка свідчить про волевиявлення щодо спадкового майна, спадкоємців, виконавців заповіту, осіб, заінтересованих в охороні спадкового майна, або вимоги кредиторів.

Безкоштовна правова допомога ГО «Юридично-Інформаційний Центр»
за адресою: м.Хмельницький, вул.Свободи, 70, кім.113, або за тел. 067 – 381 06 – 41

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього