Про визволення України хмельницьким школярам розповів ветеран Великої Вітчизняної війни
Напередодні відзначення 70-тої річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників у музеї Проскурівського підпілля, філії музею історії міста Хмельницького, відбувся урок мужностіПро визволення України хмельницьким школярам розповів ветеран Великої Вітчизняної війни
Напередодні відзначення 70-тої річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників у музеї Проскурівського підпілля, філії музею історії міста Хмельницького, відбувся урок мужності «А пам\’ять вічно житиме в серцях…», приурочений цій визначній події. Тут також розгорнуто виставку живописних робіт Хмельницького обласного художнього музею, присвячену Великій Вітчизняній війні.
В ході воєнних дій 1941–1945 років саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму. Відразу після нападу агресора значні території Радянського союзу були окуповані, у тому числі і територія України. Але план блискавичної війни нацистів не вдався великою мірою через натиск Червоної армії та сформований партизанський рух опору.
Вже з перших днів окупації український народ почав жорстоку боротьбу за визволення країни. Саме про бойові дії в тилу ворога учням 10 класу ЗОШ № 14 розповів ветеран Великої Вітчизняної війни, генерал-майор Бабак Іван Іванович. Від безпосереднього учасника бойових дій учні почули про найважливіші битви та героїчні подвиги визволителів на шляху до перемоги. Іван Іванович зауважив, що доблесні воїни тієї війни відстояли право на життя не лише свого покоління, а й тих, хто мав прийти згодом – синів, онуків, правнуків.
Вдалим візуальним доповненням до розповіді ветерана війни стала виставка живописних робіт на військову тематику, з якою учасників заходу ознайомила старший науковий співробітник Хмельницького обласного художнього музею Світлана Шемчук.
На завершення організатори продемонстрували присутнім уривок із документального фільму «Визволення Правобережної України» та провели екскурсію залами музею Проскурівського підпілля.
Десятикласники подякували ветерану за подвиг та щиру розповідь, а пам’ять про загиблих вшанували хвилиною мовчання.
Такі заходи – запорука того, що пам’ять про війну і велику Перемогу нашого народу в ній житиме у серцях прийдешніх поколінь, як і вдячність переможцям за їх величний подвиг.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Також по темі

У Хмельницькому “чорний археолог” через сайт оголошень намагався продати пістолет часів Другої світової війни

Учора в центрі Хмельницького поліцейські затримали 29-річного чоловіка,