Проект "Європа у валізі" вкотре засвідчив свою життєздатністьВ рамках Європейського вектору розвитку України нещодавно в приміщенні Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка відбулась конференція Німецько-Польсько-Українського проекту «Європа у валізі». Європейську делегацію очолив Яков Девчіч – представник фонду Конрада Аденауера.Проект "Європа у валізі" вкотре засвідчив свою життєздатністьВ рамках Європейського вектору розвитку України нещодавно в приміщенні Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка відбулась конференція Німецько-Польсько-Українського проекту «Європа у валізі». Європейську делегацію очолив Яков Девчіч – представник фонду Конрада Аденауера.
Для активізації діалогу про Європу у країнах Східного партнерства ЄС Фонд Конрада Аденауера, Фонд Роберта Боша, Європейська Академія Берліну, Польська фундація Роберта Шумана та Інститут Євро-Атлантичного співробітництва з року в рік реалізують низку зустрічей-діалогів «Європа у валізі», що носять інформаційно-просвітницький характер, з тим, аби підвищити освітній ценз українських громадян щодо принципів та цінностей, які сповідує Європа.
В рамках дискусій представники неурядових організацій Європи, а також заступник міського голови Василь Сукач обговорили із випускниками вищих навчальних закладів і професурою відносини між Європейським Союзом і Україною. При цьому йшлося не тільки про перспективи наближення України до ЄС, а і про інструменти політики Європейського сусідства та Східного партнерства, а також про європейські цінності та їхнє значення для Євросоюзу.
Заступник міського голови Василь Сукач зазначив, що зустрічі такого характеру дають змогу молоді краще зрозуміти переваги Європейського вибору, засудив дії силових структур на Євромайдані у Києві в ніч на 30 листопада та від імені міського голови Михайла Сімашкєвича зауважив, що влада нашого міста гарантує кожному право збиратися мирно і проводити мітинги, висловлюючи свою думку. Запевнив у Європейському виборі міського голови та його оточення, розповівши про міжнародну діяльність Михайла Сімашкевича та підписання договорів про співпрацю нашого міста з різними містами Європи.
Так, щороку 4 групи молодих соціально-активних представників Німеччини, Польщі та України (по 2 представники у кожній) вирушають у триденну подорож нашою країною з «Європою у валізі». Даний міжнародний неурядовий проект цьогоріч мобілізує громадсько-активну молодь на захист ціннісно-орієнтованого європейського вибору та боротьбу за високі стандарти життя. Заради цього фундатори ініціативи оголошують конкурс серед українських учасників.
Цей проект існує вже кілька років. Та ,попри юний вік, бажаючих скористатися такою послугою чимало. Підтвердженням цього є і неймовірне прагнення студентів КПНУ імені Івані Огієнка поспілкуватися зі своїми ровесниками з-за кордону. На зустрічі окремі вузівці не приховували дивування, мовляв, навіщо везти «Європу у валізі» в Україну, коли більшість українців сама ладна спакувати валізи й виїхати до Європи.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього