Прокуратура Хмельниччини наполягає на стягненні 2,6 млн грн збитків, завданих безоплатним використанням землі
Органи прокуратури області вживають ефективних заходів до захисту інтересів територіальних громад у зв’язку із безоплатним використанням земель державної та комунальної власності.Прокуратура Хмельниччини наполягає на стягненні 2,6 млн грн збитків, завданих безоплатним використанням землі
Органи прокуратури області вживають ефективних заходів до захисту інтересів територіальних громад у зв’язку із безоплатним використанням земель державної та комунальної власності внаслідок відсутності державної реєстрації відповідних прав на них. Через це місцеві бюджети зазнають значних втрат, повідомляє прес-служба прокуратури Хмельницької області.
Відтак, за ініціативи прокурорів комісіями районних державних адміністрацій та міських рад нараховано мільйонні збитки, завдані безоплатним використанням комунальних та державних земель. На підставі відповідних актів комісій органами прокуратури в поточному році пред’явлено 34 позови про стягнення майже 2,6 млн. грн. таких збитків. З них 18 позовів судами уже розглянуто та задоволено, до бюджетів стягнуто понад 1 млн. гривень.
Наприклад, нещодавно рішенням господарського суду області задоволено позов прокуратури міста Хмельницького до ТОВ «УніКредит Лізинг» про стягнення майже 250 тис. грн., які товариство зобов’язане сплатити міському бюджету за фактичне користування земельною ділянкою комунальної власності.
Крім того, на теперішній час на розгляді землекористувачів перебувають вимоги зазначених комісій про сплату понад 4 млн. грн. збитків цієї категорії. У разі відмови від їх добровільного відшкодування, прокурори захищатимуть інтереси територіальних громад у судовому порядку.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього