Прокуратура Хмельниччини вимагає повернення з незаконного користування 15 тисяч га мисливських угідь
Прокуратура Хмельницької області звернулася в господарський суд з позовом про визнання недійсними договору, згідно з якими одному із товариств з обмеженою відповідальністю передано у користування 15,5 тисячі гектарів мисливських угідь.Прокуратура Хмельниччини вимагає повернення з незаконного користування 15 тисяч га мисливських угідь
Прокуратура Хмельницької області, в інтересах держави в особі Державного агентства лісових ресурсів України, звернулася в господарський суд з позовом про визнання недійсними рішення сесії Хмельницької обласної ради та укладеного на його підставі договору, згідно з якими одному із товариств з обмеженою відповідальністю передано у користування 15,5 тисячі гектарів мисливських угідь.
Встановлено, що рішенням сесії обласної ради у 2014 році ТОВ, яке займається вирощуванням птиці та сільгосппродукції, надано в користування ці мисливські угіддя на території Дунаєвецького району строком на 18 років, повідомляє прес-служба прокуратури Хмельницької області. Надалі, між Хмельницьким обласним управлінням лісового та мисливського господарства і згаданим товариством укладено договір про умови ведення мисливського господарства на вказаних мисливських угіддях, майже половину з яких займають ліси, решту – поля.
Однак з’ясовано, що згадані рішення та угода суперечать низці вимог законодавства.
Зокрема, на території угідь розташовано 8 об’єктів природно-заповідного фонду, серед котрих парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Малієвецький» та дендропарк місцевого значення «Миньковецький». А згідно із законом у заповідній зоні заборонено проведення будь-якого виду господарської діяльності.
Також, не було надано обов’язкової згоди землевласників та землекористувачів, на ділянках яких розташовані мисливські угіддя, тобто без погодження із сесіями шести сільрад і 127 громадянами – власниками паїв.
Крім того, від угідь добровільно, як того передбачає закон, не відмовився попередній користувач – місцева організація Українського товариства мисливців та рибалок.
У зв’язку із зазначеними порушеннями, прокуратура області у позові просить суд визнати недійсними рішення сесії обласної ради та договір про умови ведення мисливського господарства на мисливських угіддях загальною площею 15,5 тисячі га, а також вилучити їх у товариства з обмеженою відповідальністю і передати державі – Хмельницькому обласному управлінню лісового та мисливського господарства.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього