Прокурор Хмельницької області Сергій Соляр звернувся до жителів регіону про недопущення незаконного захоплення приміщень ОДА

Прокурор Хмельницької області Сергій Соляр звернувся до жителів регіону про недопущення незаконного захоплення приміщень ОДАВідповідне звернення поширила прес-служба обласної прокуратури.Відповідне звернення поширила прес-служба обласної прокуратури.

Прокурор навів дві статті Кримінального кодексу, під яку можуть потрапити мітингувальники у разі захоплення державних будівель. А саме – ст 296 ККУ (вчинення хуліганських дій – грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом) передбачає кримінальну відповідальність до 7 років позбавлення волі; ст 341 ККУ (блокування будівель чи споруд, що забезпечують діяльність органів державної влади, органів місцевого самоврядування, з метою перешкоджання нормальній роботі) передбачає відповідальність на строк до п’яти років позбавлення волі.

Крім того, прокурор області застеріг, що правоохоронні органи оперативно, виключно в межах своїх повноважень, реагуватимуть на кожен факт прояву радикалізму незалежно від того, хто такі дії чинитиме. Усі масові заходи фіксуються технічними засобами і за наявності підстав винні будуть притягнуті до передбаченої Законом відповідальності.

Разом з тим, пан Соляр звернув увагу працівників правоохоронних органів, особливо міліції, на суворе дотримання законності під час виконання службових обов’язків, недопущення порушення конституційних прав громадян, та необхідність діяти в межах чинного законодавства.

Залишити відповідь