Промислові водокористувачі Хмельниччини цьогоріч додали до казни майже 5 мільйонів гривень
Наразі до зведеного бюджету України надійшло 4,8 мільйона гривень рентної плати за спеціальне використання води. Ці надходження рівномірно розподілились між казною регіону та державним бюджетом. Кожен з бюджетів отримав по 2,4 мільйона гривень.Промислові водокористувачі Хмельниччини цьогоріч додали до казни майже 5 мільйонів гривень
Наразі до зведеного бюджету України надійшло 4,8 мільйона гривень рентної плати за спеціальне використання води. Ці надходження рівномірно розподілились між казною регіону та державним бюджетом. Кожен з бюджетів отримав по 2,4 мільйона гривень.

Нині головними промисловими користувачами водних ресурсів є відокремлений підрозділ «Хмельницька АЕС» державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія» та власники 17 гідроелектростанцій, розташованих на теренах краю. Найбільшими з них є ЗЕА «Новосвіт» та ПП «Маяк».

За податковою реформою, що вже набула чинності, платниками рентної плати за спеціальне використання води стали колишні платники скасованого збору за спеціальне використання води.

За статтею 251 відредагованого Податкового Кодексу України оновлена рентна плата складається з: рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин, рентної плати за користування надрами в цiлях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин, рентної плати за користування радiочастотним ресурсом України, рентної плати за спецiальне використання води, рентної плати за спецiальне використання лiсових ресурсів та рентної плати за транспортування нафти i нафтопродуктiв магiстральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та амiаку територiєю України.

«Водяна рента» не справляється за воду, що використовується для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення, протипожежних заходів, а також благоустрою міст та інших населених пунктів.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього