Протягом 2013 року 593 безробітних  області започаткували власну справу за сприяння служби зайнятостіВідповідно до нового Закону України «Про зайнятість населення» обласна служба зайнятості протягом 2013 року брала активну участь в стимулюванні самозайнятості населення та розвитку підприємницької ініціативи, зокрема, шляхом надання безоплатних консультацій з питань організації та провадження підприємницької діяльності із залученням на громадських засадах працівників органів державної влади, а також шляхом залучення безробітних до підприємництва з виплатою допомоги по безробіттю одноразово для організації власної справи.Відповідно до нового Закону України «Про зайнятість населення» обласна служба зайнятості протягом 2013 року брала активну участь в стимулюванні самозайнятості населення та розвитку підприємницької ініціативи, зокрема, шляхом надання безоплатних консультацій з питань організації та провадження підприємницької діяльності із залученням на громадських засадах працівників органів державної влади, а також шляхом залучення безробітних до підприємництва з виплатою допомоги по безробіттю одноразово для організації власної справи.

Центрами зайнятості області проводилась активна інформаційно-роз’яснювальна та організаційна робота щодо інформування населення і роботодавців про можливість отримання консультацій з питань організації, провадження підприємницької діяльності. Як результат, станом на 1 січня 2014 року за отриманням інформації з даного питання звернулось 2027 осіб, надано понад 2,4 тис. консультацій, з них – 189 групових.

Найбільше було надано консультацій з питань пошуку, відбору та найму персоналу, оформлення трудових відносин (30,6%), законодавства щодо державної реєстрації суб’єктів господарювання (22%), податкового законодавства (15,9%). Для якісного та оперативного надання консультацій, центрами зайнятості області заключено угоди про співпрацю з соціальними партнерами та залучено 153 спеціалісти органів державної влади до надання консультацій з питань організації та провадження підприємницької діяльності.

Протягом 2013 року 593 особи з числа безробітних започаткували власну справу за сприяння служби зайнятості та отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю. Із загальної чисельності осіб, які отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності – 45% жінки; 52,4% – молодь віком до 35 років; 22,4% – жителі села; 24,8% – особи, які мають додаткові гарантії у сприянні в працевлаштуванні.

Також, Законом України «Про зайнятість населення» окрема увага приділяється додатковим гарантіям у сприянні працевлаштуванню громадянам, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці. Послугами обласної служби зайнятості скористались 18860 зареєстрованих безробітних з числа громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. З них 19,2% – особи, які мають на утриманні дітей віком до 6 років; 14,4% – особи з числа молоді, які мають додаткові гарантії у сприянні в працевлаштуванні (випускники навчальних закладів, звільнені зі строкової військової служби або альтернативної служби, діти-сироти), 58,7% – громадяни, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років. Працевлаштовано 6319 осіб даної категорії, що майже вдвічі більше ніж протягом 2012 року. Слід зауважити, що протягом 2013 року 257 осіб працевлаштовано на створені нові робочі місця з компенсацією єдиного соціального внеску роботодавцям, в тому числі 15 осіб з інвалідністю. Проходили професійне навчання майже 2,5 тис. осіб; брали участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру 1570 осіб.

Особлива увага приділялась наданню соціальних послуг та поверненню до продуктивної зайнятості осіб з інвалідністю, неповнолітніх та дітей-сиріт. Так, скористались послугами обласної служби зайнятості 2267 безробітних осіб з інвалідністю. Працевлаштовано кожну третю таку особу, в тому числі 55 осіб з інвалідністю започаткували власний бізнес за сприяння служби зайнятості. Проходили професійне навчання, підготовку та перепідготовку 257 осіб. З метою перепідготовки, спеціалізації та підвищення кваліфікації 71 особа з інвалідністю отримала ваучер. Брали участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру 126 інвалідів.

Також, послугами обласної служби зайнятості скористались 78 неповнолітніх громадян та 3 дитини-сироти. Всі громадяни даної категорії отримали профконсультаційні послуги. Працевлаштовано 32 неповнолітніх, проходили професійне навчання 43 особи. З метою посилення співпраці в напрямку соціальної адаптації неповнолітніх у суспільство, зокрема тих, які перебувають на обліку в органах кримінальної міліції у справах дітей і центрах зайнятості, сприяння їх професійному самовизначенню та становленню, в тому числі шляхом організації і проведення заходів профорієнтаційного спрямування в 2013 році було заключено Угоду про співпрацю Хмельницького обласного центру зайнятості та Управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області, а також відповідні угоди у базових центрах зайнятості.

Основними напрямками роботи у 2014 році залишається якісне та адресне надання соціальних послуг клієнтам служби зайнятості, зокрема особам, які мають додаткові гарантії у сприянні в працевлаштуванні та підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці шляхом залучення до професійного навчання; стимулювання самозайнятості населення та сприяння розвитку підприємницької ініціативи.

За матеріалами: Хмельницького обласного центру зайнятості

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього