Протягом 2013 року профорієнтаційні послуги служби зайнятості отримали понад 51 тис. осіб, які мали статус безробітногоВ зв’язку із набуттям чинності нового Закону України «Про зайнятість населення» обласною службою зайнятості у 2013 році велика увага приділялася наданню адресних та якісних профорієнтаційних послуг представникам різних соціальних груп та вікових категорій населення, зокрема, з метою підвищення рівня обізнаності громадян щодо прав та гарантій у сфері зайнятості, роз’яснення нових нормативних документів.В зв’язку із набуттям чинності нового Закону України «Про зайнятість населення» обласною службою зайнятості у 2013 році велика увага приділялася наданню адресних та якісних профорієнтаційних послуг представникам різних соціальних груп та вікових категорій населення, зокрема, з метою підвищення рівня обізнаності громадян щодо прав та гарантій у сфері зайнятості, роз’яснення нових нормативних документів.

Протягом 2013 року профорієнтаційні послуги служби зайнятості отримали понад 51 тис. осіб, які мали статус безробітного, що складає 97,5% від загальної чисельності таких громадян, які перебували на обліку в центрах зайнятості. При цьому велика увага приділялася наданню профорієнтаційних послуг соціально вразливим категоріям населення. Так, послугами охоплено близько 18 тис. безробітних з числа молоді, яка закінчила навчання у навчальних закладах, неповнолітніх, дітей-сиріт, осіб, яким залишилося 10 і менше років до виходу на пенсію, інвалідів, які не досягли пенсійного віку та інших осіб, які потребують додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню.

Важливим завданням Хмельницької обласної служби зайнятості залишається сприяння продуктивній зайнятості людей з інвалідністю. Протягом 2013 року для 2339 осіб цієї категорії були проведені індивідуальні консультації, зокрема, з метою надання допомоги у виборі професії на підставі рекомендацій медико-соціальних експертних комісій із врахуванням професійних інтересів, нахилів та здібностей кожної особи; ярмарки та міні-ярмарки вакансій; інформаційні та тематичні семінари.

Значне місце в системі профорієнтаційної роботи служби зайнятості займає проведення групових заходів профінформаційного та профконсультаційного характеру. Обласною службою зайнятості у 2013 році для безробітних проведено понад 11 тис. інформаційних та тематичних семінарів. Під час семінарів учасників також інформували про зміни в чинному законодавстві про зайнятість, зокрема, щодо можливостей започаткування власної справи за сприяння служби зайнятості, отримання ваучерів на навчання для осіб старше 45 років, умов проходження стажування на підприємствах для учнів та студентів професійних навчальних закладів з офіційним записом в трудову книжку та сутність додаткових гарантій для соціально вразливих верств населення.

Профорієнтаційні послуги отримали понад 125 тис. осіб з числа зайнятих та інших категорій громадян. Зокрема, надано понад 77 тис. послуг молоді, яка навчається у навчальних закладах різних типів, в тому числі 66 тис. послуг – учням загальноосвітніх шкіл. Обласною службою зайнятості здійснюється системна робота з орієнтації молоді на свідомий вибір професій, актуальних на ринку праці, підвищення мотивації до праці, легального працевлаштування та відновлення престижу робітничих професій. Так, для учнівської молоді протягом 2013 року проведено більше 1,5 тис. профорієнтаційних заходів, серед них: Дні кар’єри, ярмарки професій, професіографічні екскурсії, профорієнтаційні уроки, турніри знавців професій, конкурси агітбригад, виїзні акції спільно з представниками відділів освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрацій (міських рад), центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, роботодавцями.

Особливу увагу спеціалісти центрів зайнятості приділяють профорієнтаційній роботі, яка спрямована на допомогу у соціальній адаптації дітей з особливими потребами, дітей-сиріт, дітей, які залишились без піклування батьків та інших вразливих категорій. Проведено понад 350 заходів, під час яких надано 1212 профорієнтаційних послуг дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, 184 – послуги підліткам, які перебувають на обліку в комісії у справах дітей, 1087 послуг – дітям-інвалідам. Під час заходів їм надавалася інформація про ринок праці, перелік актуальних професій, навчальні заклади, в яких можна за державні кошти отримати професії, що користуються попитом на ринку праці, про заклади, які здійснюють навчання осіб з обмеженими можливостями, проводилися консультації з метою формування свідомого підходу до професійного самовизначення, допомоги у виборі професії.

Загалом протягом 2013 року профорієнтаційні послуги служби зайнятості отримали більше 176 тисяч громадян різних категорій. В 2014 році обласна служба зайнятості продовжує працювати над удосконаленням підходів щодо надання профорієнтаційних послуг населенню, запровадженням нових форм профорієнтаційної роботи, що сприятиме підвищенню мобільності та конкурентоспроможності громадян на ринку праці та прискоренню повернення їх до продуктивної зайнятості.

За матеріалами: Хмельницького обласного центру зайнятості

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього