Психологи застерігають від того, аби замінити дітям увагу і піклування дорогими подарункамиХмельницькі малюки бажають знайти під подушкою від святого Миколая сенсорні телефони, іграшки, книжки, а також бажають злагоди у сім’ї. Батьки готують гаманці для покупки подарунків, а психологи застерігають не замінювати уваги та спілкування дорогими забаганками.Психологи застерігають від того, аби замінити дітям увагу і піклування дорогими подарункамиХмельницькі малюки бажають знайти під подушкою від святого Миколая сенсорні телефони, іграшки, книжки, а також бажають злагоди у сім’ї. Батьки готують гаманці для покупки подарунків, а психологи застерігають не замінювати уваги та спілкування дорогими забаганками.
– У подарунках, які отримує дитина, важлива увага і любов, яку ви даруєте разом з річчю, – говорить практикуючий психолог Галина Орєхова. – Малюк повинен розуміти, хто такий святий Миколай. Важливо розповісти дитині, що цей святий допомагав іншим людям, і запитати: «А чим ти допоміг комусь у це свято?». Навіть розказавши це, ми вже проявляємо увагу, даємо те спілкування, якого не вистачає дитині, бо батьки постійно зайняті зароблянням грошей. Без цього у дітей розвивається споживацьке ставлення до подарунку – «дай мені щось, тому що свято». Тоді дарувати подарунки шкідливо, оскільки малюк стає егоїстом.

А от лякати дітей тим, що Миколай покладе різочку, якщо малюк буде погано поводитися, не варто. Так, це казати потрібно, але не залякувати. Якщо потрібно, ліпше покладіть і різочку, і цукерку, пояснивши, що це й за погані, і за хороші вчинки.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього