У Хмельницькому відбувся другий етап чемпіонату України з водно-моторного спорту.
У Хмельницькому відбувся другий етап чемпіонату України з водно-моторного спорту.
Пік змагань припав на минулі вихідні. Два дні всі бажаючі спостерігали за професійними водними гонками з міського пляжу та з парку імені Чекмана.
Участь у змаганнях взяли спортсмени з нашої, а також з Вінницької, Дніпропетровської, Київської, Одеської та Черкаської областей. Загалом, було близько півсотні пілотів швидкісних суден. Розмістилися вони на території водно-спортивної бази «Хвиля». Звідти й стартували. Перед виїздом усі, як один, узялися за перевірку транспорту.
«Аби знайти спільну мову з човном треба народитися технічною людиною, – впевнений двадцятип’ятикратний чемпіон України з водно-моторного спорту, вінничанин Анатолій Яковішенко. – А ще, треба постійно працювати над собою».
Аби сісти за кермо швидкісного судна треба бути і пілотом, і механіком. На цьому наголосив столичний гонщик Олександр Федоренко. І неспроста, кожен із учасників змагань вміє знайти й виправити поломку в своєму транспорті.
Незважаючи на вміння та досвід, кожен гонщик хвилюється перед стартом. «Невеличкі хвилювання присутні у всіх, – розповів хмельницький спортсмен Олександр Остапов. – Воно зникає тільки тоді, коли завівся двигун».
Здобути перемогу на змаганнях у Хмельницькому не означало стати чемпіоном України. «Переможця визначать за результатами семи кращих гонок із дев’яти, – пояснила віце-президент Федерації водно-моторного спорту України Світлана Асташова. – Загалом, на кожному етапі є три виїзди».
Найкращого водного гонщика країни визначать після третього етапу чемпіонату. Він запланований на серпень у Черкасах.