Ірак хоче скуповувати солоні огірки на ПоділліСпочатку солоні огірки, а тепер яйця і олію хоче поставляти Ірак з Хмельницької області.Ірак хоче скуповувати солоні огірки на ПоділліСпочатку солоні огірки, а тепер яйця і олію хоче поставляти Ірак з Хмельницької області.
Іракська фірма «Member Advisory Board Baghdad» розглядає можливість поставки на свої терени з Хмельницької області пшениці, курячих яєць та соняшникової олії.

Про це говорилося під час зустрічі заступника голови Хмельницької ОДА з питань АПК Володимира Галищука і представника іракської фірми Аддас Аль-Норі.
«Хмельниччина є аграрною областю з родючими чорноземами, і відповідно є надлишок і перевиробництво овочів, цукру та пшениці зокрема. А тому, аграрії Хмельниччини з радістю йдуть на співпрацю з іноземними партнерами в сфері експорту вітчизняної продукції. А що стосується курячих яєць, то на нашій території їх перевиробництво є в декілька разів від потреби населення. Оскільки нещодавно збудована в Кам’янець-Подільському районі сучасна птахофабрика є одним з найбільших виробників курячих яєць не лише в Україні, а у в усій Європі», — зазначив високопосадовець.

Аддас Аль-Норі наголосив, що наразі Ірак купує соняшникову олію в Малазії та Туреччині. Однак Туреччина у цьому питанні виступає лише транзитною країною та посередником свого роду, адже сама вона купує олію соняшника в Україні.

Як відомо, у 2011 році заступник голови Хмельницької обласної державної адміністрації з фінансово-економічних питань та інвестиційної політики Леонід Гураль заявив, що Ірак виявив бажання купувати українські солоні огірки в Хмельницькій області.

«Азіатська країна вийшла з пропозиціями до нас щодо закупівлі квашених солоних огірків в необмеженій кількості. В Іраку пів-літрова банка цього продукту коштує 5 доларів, на Україні — менше 2 доларів, — сказав він.

Проте у цьому напрямку співпраця з іракцями так і не була налагоджена.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього