Ранній розвиток дитини: за та проти

Ранній розвиток дитини: за та проти
Зараз чимало батьків намагаються якомога раніше почати розвивати своїх дітей. Але різні батьки вкладають різний зміст у це поняття. Пропоную розібратися у цій тематиці та визначити пріоритети.Ранній розвиток дитини: за та проти
Зараз чимало батьків намагаються якомога раніше почати розвивати своїх дітей. Але різні батьки вкладають різний зміст у це поняття. Пропоную розібратися у цій тематиці та визначити пріоритети.
Хоча говорять, що дитина приходить у цей світ як чистий лист та все одно у ній вже присутній темперамент та спадкові способи реагування на ситуації. З самого народження оточення мимоволі формує розвиток дитини – турботлива мама піклується про дитя, розмовляє з ним, розказує, що відбувається навколо – все це дитина запам\’ятовує у міру своїх можливостей та розширює світогляд. При доброзичливому та турботливому відношенні в таких умовах у дитини формується довіра до світу, розвивається увага, уява та пам\’ять. У ранньому віці важливо розвивати саме якості дитини – на їх основі будуть засвоюватись майбутні знання.
Роль розвиваючих занять теж чимала – правильно підібрані вправи, то запорука успішного розвитку позитивних якостей характеру. Не обов\’язково з ранніх літ водити дитину до спеціаліста, якщо немає такої можливості – в Інтернеті та спеціалізованій літературі можна почерпнути багато ідей. Якщо немає курсу на вивчення іноземних мов змалечку або вироблення спеціалізованих умінь (де часто потрібен саме професіонал), то займатись можна і вдома – це тільки піде на користь дитині та батькам.
Але варто наголосити, що не потрібно намагатись надати дитині якнайбільше інформації та вимагати від неї стрімкого засвоєння нового. Навчання має приносити винятково задоволення для дитини, до такої позиції потрібно прагнути та не допускати примусу – бажання вчитися може швидко зникнути. Заняття мають носити ігровий характер та закінчуватись як тільки дитина втратила інтерес, тобто навіть 10 хвилин захопливої розвиваючої гри принесуть свої плоди.
Отож, ранній розвиток дитини – це не тільки відвідування спеціалізованих шкіл раннього розвитку, а в першу чергу турбота та доброзичливість батьків, що формує якості характеру дитини, через призму яких і будуть засвоюватись майбутні знання.

Дар\’я Цапліна, практикуючий дитячий психолог.
З питань розвитку дитини та за більш детальною інформацією звертайтесь за тел.: 0972606453.

Залишити відповідь