Реанімаційне відділення Хмельницької міської лікарні поповнилося новою сучасною палатою
Із моменту відкриття Хмельницької міської лікарні її реанімаційне відділення налічувало лише 6 ліжок. Цьогоріч завдяки спільним зусиллям міської влади та лікарів медичного закладу вдалося відкрити ще одну сучасну палату на 6 ліжок для важкохворих хмельничан.Реанімаційне відділення Хмельницької міської лікарні поповнилося новою сучасною палатою
Із моменту відкриття Хмельницької міської лікарні її реанімаційне відділення налічувало лише 6 ліжок. Цьогоріч завдяки спільним зусиллям міської влади та лікарів медичного закладу вдалося відкрити ще одну сучасну палату на 6 ліжок для важкохворих хмельничан.

«Понад 7 мільйонів гривень із міського бюджету було витрачено для проведення ремонтних робіт, придбання сучасного обладнання та функціональних ліжок для реанімаційного відділення міської лікарні. Саме у цьому відділенні надаватиметься невідкладна допомога, яка здатна буде врятувати не одне людське життя» – наголосив під час презентації обладнання заступник міського голови Григорій Давиденко.
Сучасна вентиляційна система, підтримка сталої температури та вологості, антибактеріальна фільтрація повітря – усім цим оснастили плату реанімаційного відділення. Тут зібрано найсучасніше обладнання зі всіх куточків світу: США, Японія, Німеччина, Австрія, Швейцарія, Литва, Туреччина та Україна. Загалом 24 апарати для якісної діагностики та спостереження за хворими.

Апарат для штучної вентиляції легень є портативним. Він має акумуляторне живлення, тому хворого можна буде транспортувати не лише в межах лікарняного закладу, а й з місця будь-якої аварії, надзвичайної ситуації чи стихійного лиха. Є апарат для підігріву рідин. Це життєво важливо, коли відлік часу життя пацієнта йде на хвилини. Завдяки йому можна робити переливання крові чи проводити введення медикаментів внутрішньовенно за лічені хвилини. Без цього обладнання така процедура могла тривати годинами. Сучасні американські монітори показують життєві показники (частоту пульсу, тиск, рівень гемоглобіну та кисню у крові) пацієнта в режимі реального часу. Також вдалося закупити дефібрилятори, функціональні ліжка, встановити звукову та світлову сигналізацію та ще багато сучасного обладнання. Тому, це відділення відповідатиме європейському рівню надання невідкладної та реанімаційної допомоги ще мінімум 5 років. Головний лікар міської лікарні запевнив, що подібного устаткування немає не лише в області, а й в Україні. Працівники міської реанімації пройшли підготовчі курси із використання нового обладнання та склали відповідне тестування.
«Це, без перебільшення, епохальна подія для нашого закладу, – наголосив головний лікар Хмельницької міської лікарні Володимир Розгонюк. – Потреба у додаткових ліжках інтенсивного лікування та реанімації назріла уже давно. Тепер можу із впевненістю сказати, що це відділення – наша гордість».

Реанімаційне відділення Хмельницької міської лікарні поповнилося новою сучасною палатою Реанімаційне відділення Хмельницької міської лікарні поповнилося новою сучасною палатою

Працівники відділення дякували виконуючому обов’язки міського голови Костянтину Чернилевському та депутатам, які прислухались до прохань медиків та очільника управління охорони здоров’я та виділили необхідні кошти.
«Лише цьогоріч із міського бюджету уже виділено близько 41 мільйона гривень для оновлення обладнання, проведення ремонтних робіт та впровадження енергозберігаючих технологій у медичних закладах Хмельницького. 15 мільйонів гривень витратили для потреб міської лікарні. Левова частка цих коштів була витрачена для модернізації реанімаційного відділення. Ми переконані, що сучасне обладнання, яке ми придбали, врятує не один десяток життів» – підкреслив начальник міського управління охорони здоров’я Михайло Василишин.

Втім, очільник профільного управління та лікарі реанімаційного відділення погодилися з тим, що 12 ліжок такого відділення – це замало для міської лікарні обласного центру. Лікарі сподіваються, що найближчим часом відділення вдасться доукомплектувати ще 6-ма такими ж ліжками.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього