Реформа забезпечення безпеки дорожнього руху: водіям на замітку
21 травня Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону \”Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху\”.Реформа забезпечення безпеки дорожнього руху: водіям на замітку
21 травня Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону \”Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху\”.

Законопроектом пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кодексу адміністративного судочинства та Закону \”Про дорожній рух\”, якими вводиться автоматична фіксація порушень правил дорожнього руху за допомогою технічних засобів з функціями фото- та відеофіксації.
Проектом також пропонується, що адміністративна відповідальність за порушення ПДР, зафіксовані в автоматичному режимі, будуть нести ВЛАСНИКИ транспортних засобів, незалежно від того, хто скоїв правопорушення.
Розгляд справи про притягнення до відповідальності власника транспортного засобу за порушення ПДР його автомобілем, зафіксовані в автоматичному режимі, буде відбуватися без особи, яка притягують до відповідальності.
Проектом пропонується внести зміни до порядку стягування штрафів.
Згідно з проектом, якщо правопорушник протягом 3-х днів оплатив 50% штрафу, постанова про стягнення вважається виконаною. Якщо ж штраф не буде сплачений протягом 30 днів, буде застосована пеня, яка складе подвійний розмір штрафу. Якщо штраф і пеня не будуть оплачені, правопорушник буде автоматично позбавлений права керувати транспортними засобами на 6 місяців. І це не звільнятиме від обов\’язку сплатити штраф і пеню.
Законопроектом пропонується ввести систему \”штрафних балів\”. Відповідно до неї, кожному водієві щорічно нараховуватися по 150 балів. Пропонується при фіксації порушень ПДР в автоматичному режимі від загальної кількості балів громадянина, який скоїв правопорушення, вираховувати кількість балів, передбачених Особливою частиною КоАП. Тільки після вичерпання \”бонусів\”, на правопорушника буде накладено реальний штраф.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього