Доктору технічних наук Миколі Скибі разом з авторським колективом указом Президента України призначена Державна премія України в галузі науки і техніки 2013 року за роботу щодо раціонального використання обрізків шкіри та створення з них виробів

Ректор ХНУ отримав Державну премію у галузі науки та технікиРектор ХНУ отримав Державну премію у галузі науки та техніки

Доктору технічних наук Миколі Скибі разом з авторським колективом указом Президента України призначена Державна премія України в галузі науки і техніки 2013 року за роботу щодо раціонального використання обрізків шкіри та створення з них виробів.
Відповідний указ про відзначення науковців розміщено на сайті Президента України Петра Порошенка.
Премію призначили на підставі подання Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки за роботу «Поліфункціональні шкіряні та хутрові матеріали».
– Мета нашої роботи – безвідходне виробництво шкіри. Раніше обрізками були завалені всі смітники шкіряної, взуттєвої, легкої промисловості. Над цією проблемою наш колектив працював близько двадцяти років, у різних галузях. Моя робота була пов\’язана з тим, щоб зменшити відходи при виробництві натуральної шкіри, яких є багато. Ці відходи ми розділяли на волокна, переробляли їх, а потім створювали з них штучну шкіру. Вона майже нічим не відрізняється від натуральної шкіри. Зараз з неї і в Україні, і за кордоном виготовляють взуття, сумки та інші вироби, – розповів \”ВСІМ\” Микола Скиба. – Ми отримали всі патенти. Робота була проведена дуже велика.
Разом з хмельницьким вченим премією у 250 тисяч гривень відзначені науковці Київського національного університету технологій та дизайну, старший науковий співробітник Інституту проблем матеріалознавства імені І.М.Францевича ПАН України та доктор технічних наук, генеральний директор підприємства-виробника шкіри, які спільно працювали над цією роботою.
– 250 тисяч гривень – це сума на весь авторський колектив, – говорить Микола Єгорович. – Нами було прийнято рішення ці кошти віддати на АТО.
Поки що, як повідомив ректор, кошти ще не отримали.
Довідка \”ВСІМ\”: Микола Єгорович Скиба – ректор Хмельницького національного університету, Заслужений працівник народної освіти, відмінник освіти України, доктор технічних наук, професор, академік Української технологічної академії, Міжнародної академії інформатизації, Української академії економічної кібернетики.

Залиште коментар

Також по темі

У Старокостянтинові впав військовий літак. Пілоти загинули

Сьогодні о 12.21 під час виконання навчального польоту