Релігійна громада у Волочиську зробила свій вибір на честь українського православ'я
У важкий час випробувань, коли український народ веде важку битву за незалежність, відбувається процес остаточного визволення і від багаторічної духовної окупації – панування Московського Патріархату, який ховається під маскою «УПЦ».Релігійна громада у Волочиську зробила свій вибір на честь українського православ'я
У важкий час випробувань, коли український народ веде важку битву за незалежність, відбувається процес остаточного визволення і від багаторічної духовної окупації – панування Московського Патріархату, який ховається під маскою «УПЦ». Це духовне визволення є природним та цілком прогнозованим, бо майже всі архієреї та священики Московського Патріархату показали своє справжнє вороже ставлення до України, нашої незалежності, мови та культури. Український православний народ робить свій вибір на користь своєї рідної Церкви – Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Православні вірні Поділля також масово залишають Московський Патріархат в Україні. Люди переходять в нашу Святу Українську Православну Церкву Київського Патріархату як особисто, так і цілими громадами.
Релігійна громада у Волочиську зробила свій вибір на честь українського православ'я
Так, ще рік тому, релігійна громада м. Волочиська, яка до цього була в юрисдикційній належності до Московського Патріархату в Україні, визначила бути в складі УПЦ Київського Патріархату. Згідно з поданим проханням уповноваженими представниками громади, які звернулись до Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета під час його останнього перебування на Хмельниччині та на підставі Закону про свободу совісті і релігійні організації, громада була прийнята в юрисдикцію УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ. Мрія вірних та настоятеля митр. прот. Андрія Васькевича набула обріїв реального характеру.

12/25 жовтня 2015 року, в Неділю Отців сьомого Вселенського собору на запрошення громади та настоятеля, який твердо вирішив залишитись зі своєю паствою, Високопреосвященний Владика Антоній, митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський, звершив архіпастирський візит на нову парафію нашої єпархії.

Правлячого архієрея Хмельницької єпархії УПЦ КП сердечно вітала громада під керівництвом свого настоятеля – митр. прот. Андрія Васькевича. Після слів вітання, Високопреосвященний Владика Антоній ввійшов до храму та очолив святкову архієрейську літургію в співслужінні священиків єпархії. Під час богослужіння Високопреосвященний Владика Антоній звернувся до вірних з архіпастирським словом, у якому розкрив необхідність побудови єдиної Православної Помісної Церкви в Україні та подякував вірним за допомогу в її побудові. Також Владика відзначив настоятеля, митр. прот. Андрія Васькевича, який «як справжній пастир Хрестовий повів своє стадо правильним шляхом спасіння. Бо без повернення до своїх коренів, до Українського Православ’я, неможливо відчути Христову любов: «Як можна казати, що люблю Бога, а свою Батьківщину не любити?»»

Після закінчення богослужіння, вірні мали змогу неформально поспілкуватися зі своїм Правлячим архієреєм, який відповів на їх численні питання церковного та суспільного характеру.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього