За даними Wikipedia в різний час на території сучасної України існувало понад 5000 пам’яток фортифікації (замків, фортів, укріплень). Багато з них, нажаль, не збереглись до наших днів.
За даними Wikipedia в різний час на території сучасної України існувало понад 5000 пам’яток фортифікації (замків, фортів, укріплень). Багато з них, нажаль, не збереглись до наших днів. Проте, останніми роками інтерес до української історії пожвавився. Ми вирішили проаналізувати, які замки цікавлять українців найбільше за допомогою популярного інструменту Google Trends.
Спершу проаналізували популярність запитів «замки України» українською та російською мовами.
Як бачимо, криві мало чим відрізняються. Можна також зробити висновок, що українці (незалежно від мови пошуку) активніше цікавляться замками навесні (квітень, травень). Можливо саме в цей період вони активніше подорожують мальовничими куточками України.
Які ж пам’ятки військової фортифікації отримують максимум уваги?
Місто Кам’янець-Подільский. При чому, графік пошуку російською мовою стабільно зростає вже протягом кількох років. Тут варто відзначити, що у місті є не лише замок, який вабить туристів, але декілька інших пам’яток архітектури. Одначе, пошуковик не деталізує до такого рівня.
Хотинська фортеця. Хотин розташований на відстані 5 кілометрів від Кам’янця, проте заслуговує окремої уваги. На території фортеці відбуваються цікаві реставраційні заходи, які залучають поціновувачів середньовічної культури та військової справи з усього світу. Як результат, навесні кожного року бачимо значний «стрибок» кількості запитів у Google.
Замок у Підгірцях. «Український Версаль», як називають його історики. Нажаль, аналіз активності пошукових запитів по цій надзвичайно цікавій пам’ятці архітектури підтверджує правило: є медійний інтерес – є потік туристів. Саме у 2011 – 2013 роках навколо Підгорецького замку розгорнулись інформаційні баталії після того, як команда американських «мисливців за привидами» зняла на місці свою популярну телепередачу. Після її виходу темою привидів у замку почали активно цікавитись українські журналісти, а кількість пошукових запитів значно зросла.
Замок Паланок. Оповитий легендами палац, завдячує саме їм постійним та зростаючим інтересом публіки. Дуже важливими факторами, які впливають на популярність пам’ятки, є наявність власного сайту, розмаїття туристичних і не тільки послуг, що доступні на його території (наприклад, весільні гуляння).
Свірзький замок XVI ст. Його стіни збереглись до нашого часу. А от у наш час слави він зазнає не надто багато. Та й пов’язана вона лише з фестивалем WOODSTOCK, який час од часу проходить у древніх стінах.
Україна має чим пишатись. Збереглися цікаві та мальовничі замки майже на всій її території. Проте, усі вони потребують інформаційної уваги. Це буде запорукою постійної уваги та потужного туристичного потоку. У цьому контексті нам є чого навчитись у іноземних колег, але про це іншим разом.