Р.Мацола хоче провести аудит комунальних тарифів
Питання обгрунтованості комунальних тарифів сьогодні актуальне як ніколи. Адже розміри їх зросли, людям сплачувати їх стає дедалі важче, і хоча субсидії мають вирішити частину проблем, але впевненості в справедливих розмірах платежів за воду, опалення, тощо , на жаль, немає.Р.Мацола хоче провести аудит комунальних тарифів
Питання обгрунтованості комунальних тарифів сьогодні актуальне як ніколи. Адже розміри їх зросли, людям сплачувати їх стає дедалі важче, і хоча субсидії мають вирішити частину проблем, але впевненості в справедливих розмірах платежів за воду, опалення, тощо , на жаль, немає.

Після багатьох звернень від громадян народний депутат Роман Мацола ініціював проведення незалежних аудиторських перевірок обгрунтованості розмірів тарифів на житлово-комунальні послуги у містах Славута, Шепетівка та Полонне.

Зараз частенько представники місцевої влади поширюють думку, що тарифи встановлюються десь в Києві, а на місцях, мовляв, нічого не вирішується. Але це не зовсім так. Національний регулятор і справді затверджує подані розрахунки, але не складає їх. Складають їх на місцях. Тому, наприклад, до тарифу на водопостачання мсіцеві комунальники мочуть включити деякі зовсім необов`язкові витрати – чималі премії керівництву, купівлю дорогих авто (або їх оренду), інші представницькі видатки.

Щоб це перевірити Роман Мацола ініціював незалежні аудиторські перевірки, зокрема звернувся до міської влади міст Шепетівка, Славута та Полонне про можливість проведення відповідних досліджень на підприємствах, що надають комунальні послуги.

У відповіді на депутатське зверення заступник міського голови Шепетівки В.Вихівський інформує, що на місцеві комунальні підприємтва ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» та Шепетівське КП водопровідно-каналізаційного господарства наплавлені листи з пропозицією надати доступ аудиторам до первинної документації. Нарешті місцева влада почала реагувати на вимоги народного депутата.

У Славуті Роман Мацола звернувся до міського голови Славути Василя Сидора з проханням забезпечити доступ аудиторів до документації. Так як йшлося про комунальні підприємства, то депутат звернувся до власника в особі міського голови, аби той допоміг отримати доступ до відповідної документації. На жаль, на сьогодні такої можливості аудиторам надано не було. Міський голова чомусь вчасно не відповів на депутатське звернення. Щоправда пізніше написав лист, в якому спробував повністю зняти з себе відповідальність та вказував на кваліфікаційні вимоги до аудиторів. Щодо перекладання відповідальності на когось – це засмучує, безвідповідальних політиків в Україні завжди вистачало, мало тих, які готові працювати для людей. А перейматися кваліфікацією аудиторів зайве, Роман Мацола готовий забезпечити найкращу аудиторську фірму, яка зовсім скоро допоможе мешканцям Славути дізнатися правду про обґрунтованість тарифів.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього