Робота за кордоном? Що необхідно знати?
Україна займає лідируюче місце по постачанню трудовових ресурсів у країни ЄС.Робота за кордоном? Що необхідно знати?
Україна займає лідируюче місце по постачанню трудовових ресурсів у країни ЄС. За останні роки показники виїзду на роботу за кордон громадян України виріс у рази так за показниками 2010 року в країнах ЄС перебувало майже 20 тис. українців, а вже на кінець 2014 року – близько 70 тис. і це за офіційними даними міжнародних організацій, не важко здогадатись скільки ж наших співвідчизниів передувають не лелегально у пошуках кращої долі.
Ситуація пов\’язана рядом існуючих подій (воєнні, економічні, політичні), які є на даний час в державі. На території як міста Хмельницького так і області почали свою роботу фірми – посередники, що за визначену суму коштів працевлаштують Вас за кордоном.
Разом із даним попитом послуг також і активізувались і шахраї під виглядом організацій обіцяють «золоті гори за кордоном». І вже не рідкість є той факт, що люди попадаються на їх гачок, а саме наївні молоді люди та не обізнані громадяни. Щоб не потрапити не приємну ситуацію за кордоном чи не втратити кошти необхідно ретельно вивчити та проаназізувати роботодавця чи іншу організацію, яка буде займатись Вашим працевлаштуванням за кордоном. Так як не рідко виявляється те, що організація (фірма-посередник) нібито займається повним працевлаштуванням, а насправді лише консультує чи надає інформаційні послуги, і результаті Ви сплатите кошти не за те, що Вам допомогли працевлаштуватись, а за просту консультацію.
В національному законодавстві існує ряд колізій, які на даний час не вирішені, але разом з тим існуючі нормативно-правові акти, що регулюють сферу відносин роботи за кордоном, досить часто ігнорують, як роботодавці так і робітники. Ігнорування законодавства призводить до не втішної статистики такої як рабство, торгівля людьми, шахрайство, тощо.
Громадською організацією «Юридично-Інформаційний Центр» підготовлено матеріал, що допоможе при оформленні документів на роботу за кордон.
Існують «золоті правила», які необхідно пам\’ятати:
1. Нікому, ні при яких обставинах не передавайте, а тим більше відавайте свій паспортний документ (окрім офіційних органів для здійснення законних процедур) – не рідко зухвале нехтування даного правила приводить до потрапляння до рабства, про;
2. Оформлюйте документи (контракт, угода, договір) на роботу тільки на території України відповідно до чинного законодавства, якщо Ви маєте сумніви щодо законності змісту підписуваного контракту, то перш чим підписувати порадьтесь з юристами.
3. Чітко усвідомлюйте в яку країни Ви їдете працювати, на який термін, посаду, та інші умови праці. Все має бути чітко прописано в документі (контракті, угоді, договорі). До Шенгенського простору входять 22 країни з 28 держав-членів ЄС
4. Якщо термін Вашої роботи більше трьох місяців Вам необхідно стати на консульський облік ОСОБИСТО. Жоден посередний (турагенство, роботодавець чи інша агенція) не можуть зробити це за Вас. В Департаменті консульської служби МЗС України діє цілодобова гаряча лінія за тел. 044 238 16 57.

Пам\’ятайте Ваша безпека у Ваших руках.

Безкоштовна правова допомога ГО «Юридично-Інформаційний Центр»
за адресою: м.Хмельницький, вул.Свободи, 70, кім.113, або за тел. 067 – 381 06 – 41

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього