З початку 2015 року страхувальники Хмельницької області забезпечили сплату 660,1 мільйона гривень єдиного внеску на загальнообов‘язкове державне
страхування. З них у березні вже надійшло 89,9 мільйона гривень.
З початку 2015 року страхувальники Хмельницької області забезпечили сплату 660,1 мільйона гривень єдиного внеску на загальнообов‘язкове державне
страхування. З них у березні вже надійшло 89,9 мільйона гривень.
У порівнянні з січнем-лютим минулого року подільські страхувальники номінально наростили відрахування ЄСВ на 34,7 мільйона гривень.
За твердженням провідних фахівців Державної фіскальної служби Хмельниччини сьогодні є усі прогнозно-аналітичні підстави стверджувати про стовідсоткове виконання планового індикативного показника березня, який становить 282 мільйони гривень. На їх думку, це пояснюється тим, що переважна більшість працедавців області дбає про забезпечення повноти даного платежу, від якого сьогодні залежить підтримання соціального статусу найбільш вразливих верств населення.
Нагадаємо, що з 1 січня 2015 року Законами України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» та «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов\’язкове державне соціальне страхування» внесено ряд змін, якими передбачається зменшення навантаження на роботодавців у зв‘язку із зниженням ставки ЄСВ за умови виконання визначених критеріїв та посилення фінансових санкцій за порушення при нарахуванні та сплаті єдиного соціального внеску.
Так, цього року ЄСВ може нараховуватися на зарплату та винагороди за цивільно-правовими договорами за зниженою ставкою, що визначається множенням звичайної ставки на коефіцієнт 0,4. Розраховувати на пільгову ставку можуть працедавці будь-якого статусу – як юридичні, так і фізичні особи. Однак, скористатися нормою щодо застосування ставки ЄСВ з коефіцієнтом 0,4 можуть лише ті страхувальники, які одночасно виконують чотири умови. А саме: розмір середньої зарплати за місяць для працівників має збільшитись у 2.5 рази порівняно з торішнім середньомісячним доходом працівника, зарплата має становити не менше 3-х мінімальних зарплат (3 654 гривень), загальне збільшення кожної окремо взятої заробітньої платні має становити не менше 30 відсотків у порівнянні з минулим роком. Крім того, середньомісячний платіж ЄСВ після застосування коефіцієнту на одну застраховану особу має бути не меншим за 700 гривень.
Варто також зазначити, що представниками громадськості та бізнесу Хмельниччини подано до законотворчих інституцій України ряд конструктивних пропозицій щодо спрощення процедури для застосування зниженої ставки єдиного соціального внеску, децентралізації бюджетної політики та створення комфортних умов для розвитку підприємництва.
у Хмельницькій області
Віктор Чиж