Роботодавці Хмельниччини у січні 2014 року забезпечили сплату ЄСВ з  двома плюсами
За січень 2014 року страхувальники Хмельницької області сплатили 281,2 мільйона гривень єдиного внеску на загальнообов‘язкове державне страхування. Показово, що сума сплаченого єдиного соціального внеску на 7,7 мільйона гривень перевищує місячне планове завдання та на 13 мільйонів гривень більша від показника аналогічного періоду попереднього року.Роботодавці Хмельниччини у січні 2014 року забезпечили сплату ЄСВ з  двома плюсами
За січень 2014 року страхувальники Хмельницької області сплатили 281,2 мільйона гривень єдиного внеску на загальнообов‘язкове державне страхування. Показово, що сума сплаченого єдиного соціального внеску на 7,7 мільйона гривень перевищує місячне планове завдання та на 13 мільйонів гривень більша від показника аналогічного періоду попереднього року.

«Обидва плюси у надходженнях єдиного соціального внеску, тобто перевищення плану та індикативного показника січня 2014 року свідчать про те, що працедавці Хмельниччини у своїй переважній більшості продовжують демонструвати високе громадянське сумління та безпосередню турботу про тих, хто потребує соціального захисту. Сподіваюсь реформаторські зміни 2015 року також позитивно вплинуть на підвищення податкової культури бізнес-спільноти нашого краю», – зазначив керівник Головного управління ДФС у Хмельницькій області Мар‘ян Зеленецький.

Оскільки податкове навантаження у 2015 році на роботодавців суттєво зменшиться у зв’язку зі зниженням ставки ЄСВ, то у ГУ ДФС Хмельниччини прогнозують стабільні надходження цього платежу.

Також, як запобіжний засіб, впливатиме на системність надходжень і той фактор, що з 1 січня 2015 року змінено норми Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов\’язкове державне соціальне страхування», якими регулюється порядок застосування органами фіскальної служби штрафних санкцій.

Так, за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності з ЄСВ застосовується штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 грн); за ті самі дії, вчинені платником ЄСВ, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, — у розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1020 грн).

Окрім цього, збільшено розмір штрафів, зазначених у п.п. 2 і 3 ч. 11 ст. 25 цього Закону. Відтак за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску — до 20% (замість 10%) своєчасно не сплачених сум, а у випадку донарахування органом фіскальної служби або платником своєчасно не нарахованого ЄСВ — до 10% (замість 5%) зазначеної суми за кожен повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50% суми донарахованого єдиного внеску.

Дані зміни визначені Законом України від 28.12.2014 р. No 77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці».

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього