Роботодавців Хмельниччини штрафуватимуть за нелегалів
Віднині кожен неоформлений працівник обходитиметься роботодавцю Хмельниччини у понад сорок тисяч гривень фінансових санкцій.Роботодавців Хмельниччини штрафуватимуть за нелегалів
Віднині кожен неоформлений працівник обходитиметься роботодавцю Хмельниччини у понад сорок тисяч гривень фінансових санкцій.
І це, не враховуючи адміністративної та кримінальної відповідальності, – наголошують у Управлінні держпраці в Хмельницькій області.
Хоча норма законодавства України, яка встановлює фінансову відповідальність роботодавця за неоформленого належним чином працівника, зявилася ще рік тому, механізму стягнення таких фінансових санкцій донедавна не було. Нині ж, на ряду із дозволом здійснювати перевірки, державні інспектори з питань додержання законодавства про працю, отримали і чіткий механізм накладання штрафів.
До прикладу, фінансова санкція за неоформлені трудові відносини становить 30 мінімальних заробітних плат, що на сьогодні перевищує 41 тисячу гривень. З огляду на те, що в другому кварталі нинішнього року мінімальні виплати, відповідно до Закону «Про державний бюджет на 2016 рік», будуть збільшені, – розмір фінансових санкцій теж зросте. Варто зауважити, що такий штраф роботодавець зобов’язаний буде сплатити за кожного неоформленого найманого працівника.
Якщо ж роботодавець допустить заборгованість перед своїми працівниками більше місяця, або ж оформить робітника, який працює повний робочий день, лише на кілька годин – тоді його фінансові втрати сягатимуть трьох мінімальних зарплат за кожну заборговану зарплату, чи кожного недооформленого належним чином найманого працівника .
Наразі в управлінні держпраці в області назбирався чималий перелік тих роботодавців, до яких державні інспектори збираються з позаплановими перевірками. Про них, до речі, вони не зобовязані, відповідно до законодавства, попереджати керівників підприємств завчасно.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього