Родина екс-головного екологічного інспектора Хмельниччини «краде» мінеральну воду
Незаконну свердловину, з якої беруть мінеральну воду, облаштувала у «сімейному» санаторії «Перлина Поділля», що в селищі Сатанів, донька екс-головного екологічного інспектора Хмельницької області Олена Гуменюк. Натомість посадовець, який мав би слідкувати за дотриманням законодавства в екологічній сфері, цього не помічав, доки був на посаді. Родина екс-головного екологічного інспектора Хмельниччини «краде» мінеральну воду
Незаконну свердловину, з якої беруть мінеральну воду, облаштувала у «сімейному» санаторії «Перлина Поділля», що в селищі Сатанів, донька екс-головного екологічного інспектора Хмельницької області Олена Гуменюк. Натомість посадовець, який мав би слідкувати за дотриманням законодавства в екологічній сфері, цього не помічав, доки був на посаді.

Факти “прихватизації” державних надр виявили журналісти “Народного контролю”.

У 2013 році, коли родина Гуменюків розпочала буріння свердловини, екологи забили на сполох. І департамент екології та природних ресурсів Хмельницької ОДА, і державне підприємство «Хмельницьккурортресурси» просили тодішнього керманича області Василя Ядуху заборонити роботи. Згодом дозвіл на облаштування свердловини на території приватного санаторію було скасовано, але надто пізно. Її уже встигли вибурити.

Нині із свердловини, яка знаходиться на території санаторію «Перлина Поділля», качати воду не можна. Адже її власники – родина Гуменюків – не мають спеціального дозволу на користування надрами, хоча кілька разів уже зверталися до Хмельницької обласної ради, щоб його отримати. Це підтвердив у коментарі директор Департаменту екології та природних ресурсів Хмельницької ОДА Сергій Вавринчук.

Утім мінеральну воду саме із «недіючої» свердловини гості «Перлини Поділля» таки п’ють: набрати її можна в спеціально облаштованому на території санаторію бюветі. У цьому переконалися і журналісти та активісти «Громадського руху Народний контроль», які під виглядом відпочивальників без жодних проблем набрали води.

Після такого експерименту журналісти «Народного контролю» прийшли в санаторій уже із посвідченнями. Знімальну групу особисто зустрів екс-керівник Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області Віталій Гуменюк, який будучи при посаді, заплющував очі на незаконний бізнес доньки.

«Мінеральну водичку ми купуємо, беремо з кюветів в «Арден Палаці», привозимо у кеглях. По усьому санаторію встановлені кулери, з яких наші відпочивальники і набирають воду. А свердловина не працює, воду з неї не беремо, оскільки не маємо відповідного дозволу», – нас немає дозволу на спецводокористування», – переконував Віталій Гуменюк.

Утім пояснити, як опинилася вода у крані, звідки журналісти «Народного контролю» спокійно набрали мінеральної води, чоловік так і не зміг.

Цікаво, що Віталій Гуменюк вже після другого звільнення не покинув спроб поновитись на посаді головного екологічного інспектора Хмельниччини. Колишні підлеглі лише знизують плечима – перевіряти санаторій не можуть через урядовий мораторій, і про це їхній екс-керівник добре знає.

«Ми загнані у рамки мораторієм на проведення перевірок. Ми не можемо провести перевірку, тим паче, якщо підприємець перебуває на єдиному податку. Це стосується і Олени Гуменюк, яка є власницею свердловини», – пояснив в.о. начальника Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області Святослав Савицький.

«Я впевнений, що депутати цього скликання не дадуть дозвіл родині Гуменюків на спеціальне водокористування надрами. Ця справа занадто резонансна», – водночас переконує заступник голови Хмельницької обласної ради Ігор Хитрук.

Журналісти та активісти «Народного контролю» також звернулися до правоохоронних органів із заявою про виявленні на території “Перлини Поділля» порушення. Як повідомив старший оперуповноважений УМВС України у Хмельницькій області Віталій Шелест, звернення розглянуть упродовж доби.

«Якщо будуть підстави говорити про вчинення кримінального правопорушення, то матеріали внесемо до єдиного реєстру досудових розслідувань. Упродовж 30 днів ми повідомимо про результати», – додав Віталій Шелест.

«Громадський рух “Народний контроль» вимагатиме, щоб державні надра використовувалися в інтересах народу, а для наживи окремих осіб.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього