Роман Мацола: Ми пішли на цей крок заради майбутнього
Найгостріші питання сьогодення – зміни до державного бюджету. Зокрема — оподаткування пенсій для працюючих пенсіонерів. Крім того, оновлений парламент почав приймати доволі непересічні рішення, яких дуже довго очікувало українське суспільство. Про це та інші нововведення — розмова з народним депутатом України Романом Мацолою.
Роман Мацола: Ми пішли на цей крок заради майбутнього
Найгостріші питання сьогодення – зміни до державного бюджету. Зокрема — оподаткування пенсій для працюючих пенсіонерів. Крім того, оновлений парламент почав приймати доволі непересічні рішення, яких дуже довго очікувало українське суспільство. Про це та інші нововведення — розмова з народним депутатом України Романом Мацолою.

— Насамперед, хотів би відзначити, що глава держави підписав прийнятий парламентом Закон про справедливий суд. Це, по суті, повноцінний старт судової реформи. Паралельно з цим і Верховна Рада демонструє бажання очистити судову владу, від, м’яко кажучи, нечесних судів. У середу народні депутати дали згоду на притягнення до відповідальності трьох суддів Печерського суду. І я хотів би наголосити, що це в жодному випадку не переслідування. Ці люди під час революції гідності виносили завідомо неправомірні рішення, що врешті решт має довести генеральна прокуратура в суді.

— Романе Миколайовичу, зміни до бюджету ухвалили. Чи могли б ви не проголосувати за них?
— Не зміг! Поясню чому. Повірте, мені було б набагато простіше прийти сьогодні до вас і, кивнувши на Уряд чи Верховну Раду, сказати – то все вони придумали. А я за те, щоб був дешевий газ і курс долара не такий як сьогодні і все інше… Так в принципі і роблять окремі мої колеги по сесійній залі. Війна в Україні триває. Я уявляю радість в коридорах Адміністрації Президента Росії, якби йому принесли звістку – українські парламентарі не проголосували за зміни до бюджету… Західні партнери відвернулися, країну за декілька місяців очікує колапс. Навіть воювати не потрібно – самі через свою нерозважливість впадуть. Тож хочу закликати усіх нас до єдності, яка як ніколи потрібна нам сьогодні, у час випробувань. В нас іншого виходу не було: або ми погоджуємось на умови інвесторів, міжнародного валютного фонду, або країни не буде. Не ми даємо гроші — ми їх просимо. І, відповідно, не ми диктуємо правила.

— Але ж ці рішення Верховної Ради щодо змін до Державного бюджету викликали у суспільстві неабиякий резонанс…
— Політика – це, насамперед, відповідальність перед людьми, перед майбутнім країни. Рішення Верховної Ради, яким би воно непопулярним не виглядало, якраз і було викликане відповідальністю. Потрібно бути чесними — нині ми переживаємо важкі часи. Країна перебуває не лише у стані війни із зовнішнім агресором, але й у стані гострої економічної кризи. Задля збереження країни, задля нашого майбутнього ми пішли на цей крок.

— Тепер про найболючіше. Чи варто економити на пенсіонерах?
— Давайте будемо говорити всю правду. Це рішення стосується, насамперед, державних службовців. У важкий для держави час їм потрібно визначитися – або отримувати пенсію, або отримувати зарплатню. Це неморально і несправедливо – отримувати подвійні виплати від держави. Що ж до інших категорій працюючих пенсіонерів: ми не можемо відмовитися від їх досвіду, вміння і просто заборонити працювати, перебуваючи на пенсії. І ніяких обмежень для тих, хто отримує пенсію до 1430 гривень. Якщо ж людина отримує більшу пенсію, то вона сплатить 15 відсотків податку і з зарплати (як робили до цього) і з пенсії.
Роман Мацола: Ми пішли на цей крок заради майбутнього
— А що робити пенсіонерам та звичайним працівникам, зарплата яких не збільшилася? Платити за комунальні послуги левову частку доходів?
— Вихід є. Його знайдено не сьогодні, і не вчора. Це — субсидія. Вона покриватиме витрати на комунальні платежі. Для цього передбачили понад 15 мільярдів гривень.

— Але люди часто зустрічаються з бюрократичними перепонами, чергами при оформленні…
— Уряд запевнив народних депутатів і всіх мешканців країни, що процедура отримання субсидій спроститься. Переважна більшість проблемних питань при оформленні субсидії — як то, заробітчанин у сім’ї, або офіційно не оформлений на роботі, або й покинув давно родину і повіявся бозна куди тощо – вирішаться. Звісно, багато чого залежить від виконавців на місцях, від інформування людей. Я вже дав доручення керівникам своїх громадських приймалень уважно вивчити всі нюанси надання субсидій. Працюємо у тісній співпраці з райдержадміністраціями, місцевими радами. Невдовзі розпочнеться навчання соціальних працівників. Це серйозний виклик перед усіма службовцями, щоб не залишити поза увагою жодного мешканця міста і села нашого округу. Якщо ж я отримуватиму інформацію, що чиновники ігноруватимуть потреби людей, залишатимуть їх на самоті із невирішеними проблемами – я знайду можливість вплинути на їх поведінку.

Ольга Зоряна.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього