Роман Мацола: На інфраструктуру для дітей додатково залучено більше 12 мільйонів
Як відомо, діти – це наше майбутнє. Від того, яких зусиль ми докладемо для освіти, охорони здоров’я та виховання найменших українців сьогодні, залежить якою буде наша країна через 20-30 років. Одним із небагатьох політиків, які думають про майбутні покоління є наш народний депутат Роман Мацола.Роман Мацола: На інфраструктуру для дітей додатково залучено більше 12 мільйонів
Як відомо, діти – це наше майбутнє. Від того, яких зусиль ми докладемо для освіти, охорони здоров’я та виховання найменших українців сьогодні, залежить якою буде наша країна через 20-30 років. Одним із небагатьох політиків, які думають про майбутні покоління є наш народний депутат Роман Мацола.

З чого можна зробити такі висновки і чи не є вони занадто перебільшеними? Давайте разом поглянемо на ті справи, які вже зроблені народним депутатом. За підтримки Романа Мацоли громадська організація «Інститут солідарності громад» проводить уже другий конкурс мікро-грантів. В рамках цієї діяльності реалізовано або найближчим часом завершуються соціальні проекти, загальний бюджет яких складає близько 3 мільйонів гривень. Серед них близько половини спрямовані на потреби дітей та молоді. Це і облаштування дитячих майданчиків, допомога школам та садочкам, медичним установам, підтримка спортивних, творчих, культурних та інших ініціатив наших юних талантів. Постійно діючим є фінансування індивідуальних стипендій від Мацоли в розмірі до 2000 грн. Просто чудовим подарунком для переможців олімпіад різних рівнів учнів з Полонщини, Шепетівщини та Славутчини стали екскурсії до Верховної Ради України, організовані народним депутатом.

За словами Романа Мацоли, він підтримує такі ідеї, адже дуже хоче, щоб в майбутньому Україною керували саме ці молоді, талановиті та працьовиті діти. Виступаючи на святі останнього дзвоника, народний депутат висловив припущення, що можливо серед учнів з Хмельниччини є й майбутній Президент України…

Але щоб подібні слова не були лише гарними гаслами потрібно ще багато працювати. І починати виховання майбутнього України аж від самого початку, тобто від народження, дитячих садочків та шкіл. Тому наш депутат Роман Мацола розпочинає надзвичайно амбітний проект «Діти – майбутнє України!». Саме про ці плани ми і запитати у народного депутата.

– Пане Романе, скажіть, будь ласка, що Ви плануєте зробити у напрямку допомоги дітям?

– Знаєте, за політичними баталіями ми часто забуваємо, власне для чого ми живемо та працюємо. Порадившись зі своєю командою, ми вирішили зробити одним із пріоритетних у нашій роботі напрямок допомоги дітям. Проект, який ми називаємо «Діти – майбутнє України» передбачає дуже важливу мету – максимальне сприяння у вихованні та навчанні дітей з трьох районів Хмельниччини.

– А можна детальніше?

– По-перше, протягом трьох років ми, разом з представниками місцевої влади, працюватимемо, аби забезпечити максимальну кількість місць у дитячих садочках Славутчини, Шепетівщини та Полонщини, інвестуватимемо в оновлення їх матеріально-технічної бази, а також шукатимемо можливість будівництва нових. По-друге, я розумію, що коштів у місцевих бюджетах мало, треба залучати державний бюджет. Завдяки моїм багатомісячним наполяганням Уряд на наш округ виділив суму понад 12 млн. грн. на будівництво та ремонт об’єктів, в першу чергу призначених дітям. Це окрім того, що вдалося залучити з Державного фонду регіонального розвитку.

– Що буде зроблено за ці кошти?

– Серед профінансованих об’єктів – відкриття перинатального центру в Шепетівці на 60 місць та поліклініки на 300 відвідувачів. Тут хочу відзначити, що цей об’єкт будується з 90-х років, останнім часом взагалі стояв, потім кошти були передбачені в ДФРР і мав бути закінчений у 2020 році. Не хочу називати точної дати, але ми цей термін скоротимо мінімум на пару років. Також буде здійснена реконструкція будівлі Городищенського будинку культури для розташування додаткової групи дошкільного навчального закладу “Сонечко” у с. Городище, Шепетівського району. Для Полонного Постановою КМУ №Р-0395 виділено кошти на капремонт приміщення ДНЗ «Дружба», ДНЗ в школі №7, також ДНЗ «Зіронька» у Понінці та ДНЗ у с.Буртин. Крім того, передбачені кошти і для капітальних ремонтів Крупецького, Улашанівського, Цвітоського та Миньковецького НВК, це Славутчина. Щоб ви розуміли, щоб ці об’єкти були профінансовані мені довелося довго і наполегливо переконувати урядовців у їх важливості для мешканців Хмельниччини. На сьогодні можна стверджувати, що кошти виділені, а по деяким об’єктам уже розпочаті підготовчі роботи.

– Цього вистачить?

– Це лише початок, і роботу заради дітей з Хмельниччини я продовжуватиму. Окрім коштів з державного бюджету, розраховую також на підтримку місцевих депутатів. Разом з місцевою владою і надалі працюватимемо над залученням ресурсів з Державного фонду регіонального розвитку (а вже залучено близько 20 млн.грн. – прим.автора) та інших джерел фінансування. Також, що гарантовано, наша громадська організація «Інститут солідарності громад» найближчим часом оголосить конкурс грантів, де пріоритетними для фінансування будуть проекти, спрямовані на придбання меблів та обладнання у згадані установи.

– Ну що ж, хочеться лише побажати успіху у реалізації Ваших задумів.

– Дякую, я хочу звернутися від себе до усіх зацікавлених людей, давайте менше думати про дрібні протиріччя, натомість разом попрацюймо заради дітей, аби вони могли народитися в належних умовах, вирости, отримати освіту, адже дуже швидко вони стануть тими, від кого залежатиме майбутнє нашої України.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього