Роман Мацола: "Наступний рік буде трохи легшим"
В останні дні 2015 року Верховна Рада України плідно попрацювала та прийняла цілий ряд важливих законів, про які ми вирішили поспілкуватися з народним депутатом від 190 округу, членом фракції Блоку Петра Порошенка \”Солідарність\” Романом Мацолою.Роман Мацола: "Наступний рік буде трохи легшим"
В останні дні 2015 року Верховна Рада України плідно попрацювала та прийняла цілий ряд важливих законів, про які ми вирішили поспілкуватися з народним депутатом від 190 округу, членом фракції Блоку Петра Порошенка \”Солідарність\” Романом Мацолою.

– Пане Романе, не збулися прогнози скептиків, що країна лишиться без бюджету на наступний рік, Верховна Рада проголосувала за основний фінансовий документ країни.
– Скажу відверто, документ не є досконалим, багато проблем лишається, рівень зростання добробуту лишає бажати кращого. Президент Петро Порошенко назвав його складним, але необхідним. Я з ним цілком погоджуюся. Ми прийняли бюджет на 2016 рік аби держава могла повноцінно працювати, впроваджувати реформи, виплачувати зарплати та пенсії, вести переговори про залучення інвестицій. Наше голосування за цей, хоч і недосконалий, але вкрай необхідний країні документ – це свідчення того, що парламент відчуває відповідальність перед суспільством. Критикувати його легко, але на бюджет чекають органи місцевого самоврядування, аби, опираючись на його показники, прийняти обласні, районні бюджети, визначити рівень фінансування кожного містечка та села. На нього чекають вчителі, лікарі, пенсіонери. На його показники опирається бізнес у складанні фінансових планів на наступний рік…

– На що варто чекати українцям у 2016 році?
– Згідно з прийнятим законом на наступний рік встановлені такі загальні показники Державного бюджету: доходи у сумі 595,1 млрд. грн., видатки у сумі 684,5 млрд. грн.. На оборону та безпеку передбачено 113,6 млрд. гривень або 5% ВВП, а це найбільша за всю історію України цифра. Прожитковий мінімум з 1 січня 2016 року склалатиме 1330 гривень, з 1 травня – 1399 грн., з 1 грудня – 1496 грн. Мінімальна зарплата у 2016 році складе: з 1 січня – 1378 гривень, з 1 травня – 1450 грн., з 1 грудня – 1550 грн.

– Які ще важливі закони були прийняті останнім часом?
– Прийнятий нами закон \”Про публічні закупівлі\”, за оцінками експертів, дозволить зекономити державі на підвищенні ефективності державних закупівель, не менше 50 мільярдів гривень. Мова йде про тендерні закупівлі, які, після введення закону в дію, здійснюватимуться на електронних торгах, з обов\’язковим використанням аукціонів на пониження ціни. Зараз ця система працює на базі платформи Prozorro як експеримент, а з наступного року поступово стане обов\’язковою. Цей закон дуже прогресивний, дає нові можливості для бізнесу чесно заробляти, пропонуючи бюджетним установам на найкращих умовах більш якісні та дешеві товари, роботи та послуги. Також знизиться рівень корупції, який був досить високим при старій системі державних закупівель.

– Наскільки нам відомо, Ви не голосували за деякі прийняті ВРУ закони, чому?
– Так, я не голосував за законопроект №3628 \”Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо стабілізації фінансового стану держави та удосконалення окремих положень соціальної політики)\”, адже згідно з висновком Науково-експертного бюро ВРУ \”проект у цілому спрямований на подальше зниження рівня соціального захисту державою громадян, у першу чергу, малозабезпечених та з середніми статками\”.
Крім того, я утримався при голосуванні за проект Закону №3688 Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році. Законопроект має свої плюси та мінуси. Але найбільший негатив, через який я не підтримав цей документ, – фактично поступове скасування спецрежиму ПДВ для аграріїв. Залежно від виду с/г виробництва вони повинні частину коштів, які раніше лишали у себе, перераховувати до державного бюджету. Це може призвести до проблем у галузі, яка і так переживає не найкращі часи. За кілька днів до розгляду цього закону я зустрічався з фермерами у себе на окрузі, і пообіцяв їм підтримку в питанні збереження спецрежиму оподаткування. Я свою обіцянку перед людьми виконав, хоча це було і непросто. На жаль, більшість депутатів проголосували інакше.

– Що б ви хотіли побажати своїм виборцям напередодні нового 2016 року?
– Хочу звернутися до всіх українців зі словами подяки за терпіння, з яким вони мужньо переносять непрості часи в нашій історії. Але я запевняю вас, ми подолаємо всі труднощі, і вже у 2016 році розпочаті нами реформи дадуть свої перші плоди. Ми чекаємо на хоч і незначне, але все-таки зростання економіки. Ефективне використання бюджетних коштів, сприятливі умови для бізнесу, реформа державної служби, початок реформування правоохороноої системи, реальна боротьба з корупцією – усе це має призвести до того, що врешті прості українці відчують поліпшення умов свого життя, зростання заробітних плат та пенсій. І хоча попереду нас чекає ще чимало викликів та випробувань, але ми розпочали незворотній процес побудови нової України. Такої країни, де люди будуть вільні та багаті, самі визначатимуть та будуватимуть власну долю. Дякую вам за витримку, вітаю з наступаючим Новим роком та Різдво Христовим.

Спілкувалася Світлана Климович

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього