Роман Мацола – про зміни у пенсійному законодавстві та допомогу фермерам
Не зважаючи на бурі українського політичного життя Верховна Рада України продовжує працювати та ухвалювати необхідні для реформування країни закони.Роман Мацола – про зміни у пенсійному законодавстві та допомогу фермерам
Не зважаючи на бурі українського політичного життя Верховна Рада України продовжує працювати та ухвалювати необхідні для реформування країни закони. Хоча бувають і виключення, коли захопившись словесною «турботою» про народ, деякі депутати забувають проголосувати законопроект, який насправді міг би поліпшити життя рядового українця. Про роботу ВРУ ми спілкуємося з Народним депутатом України Романом МАЦОЛОЮ.
– Розкажіть, будь ласка, над вирішенням яких проблем нині працюєте?
– Для початку хочу повідомити, що ми проголосували Постанову, а Президент видав Указ про відставку Генерального Прокурора Віктора Шокіна. Цими діями хочемо показати суспільству, що нас не задовольняє ступінь змін в органах Прокуратури. Закриваються справи, повільно ведуться розслідування резонансних злочинів, немає притоку нових кадрів з поза системи. Щодо призначення нового Генерального прокурора, то моя позиція наступна: ця людина повинна мати волю до реформ та побудови нової якісної Прокуратури, яка буде стояти на сторожі закону, а люди їй довірятимуть.
– А яка ситуація з переформатуванням Уряду?
– Станом на сьогодні (розмова відбулася 5 квітня) процес триває. Поясню мою позицію. Минулого тижня я зустрічався з депутатами Славутської міської ради. Вони підняли чимало важливих питань, частина з них стосувалися роботи Президента, частина Верховної Ради, але більшість – це питання виконавчої влади, тобто Уряду. Мені, як представнику Парламенту та найбільшої фракції Блок Петра Порошенка «Солідарність», дорікали, що Уряд – це теж наша відповідальність. Тому наша фракція, разом з «Народним фронтом», наполегливо працює над формуванням нової урядової команди, яка здатна пришвидшити реформи в Україні. Ми пропонували уряд технократів. Не хочуть. Зараз представник нашої політичної сили Володимир Гройсман готовий взяти відповідальність та очолити Кабінет міністрів. Ми відкриті до будь-яких конструктивних пропозицій, але наші «партнери» по демократичному табору висувають усе нові й нові вимоги. Схоже лише ми зацікавлені у реальному розвитку країни, а не передвиборному піарі.
– Давайте повернемось до тих законів, які ухвалила рада протягом минулого пленарного тижня.
– Ми внесли зміни до ст. 40 ЗУ \”Про загальнообов\’язкове державне пенсійне страхування\” щодо порядку визначення заробітку для обчислення пенсії. Ним виправлені несправедливі норми, впроваджені за часів Азарова-Тігіпка, коли людей позбавляли можливість брати для обрахунку доходи до 1 липня 2000 року. Тепер, за бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про зарплату первинними документами, чи якщо стаж починаючи з 01.07.2000 р. становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується зарплата за будь-які 60 місяців стажу підряд по 30.06.2000 р. незалежно від перерв. Цей закон вигідний людям, які до 2000 року мали непогані доходи, а потім, з якихось причин, втратили їх. До речі, згідно з \”Прикінцевими положеннями\” норми цього Закону поширюються на осіб, яким пенсії призначені і перераховані в період з 1 січня 2016 року до дня набрання чинності цим Законом. Чекаємо на підпис цього документа Президентом.
– Якісь зміни також прийняли для спорту?
– Точніше, для сфери фізичної культури та спорту. Ми внесли зміни до Податкового кодексу, якими хочемо забезпечити їм стабільний розвиток, зокрема звільняємо від сплати податків на нерухоме майно та землю дитячі санаторно-курортні та оздоровчі заклади, у т.ч., тих, які знаходяться на балансі підприємств, ТСОУ, будівлі баз олімпійської та паралімпійської підготовки. Це дасть можливість, за помірними цінами, відправляти людей на лікування та оздоровлення, сприятиме кращій підготовці наших спортсменів.
– У фінансовій сфері теж будуть зміни?
– Так, ми прийняли за основу цілий ряд законів, які покликані навести лад у відносинах між позичальниками та кредиторами за міжнародними стандартами. Прийняття цих документів вцілому дасть можливість розв’язати проблеми, які накопичилися ще з 2008 року, і буде поштовхом для пожвавлення економіки. Це надзвичайно важливо і для створення нових робочих місць, і для наповнення бюджету, з якого ми виплачуємо заробітні плати, пенсії та інші платежі.
– На жаль, депутати не підтримали законопроект про зниження мита на вживані автомобілі.
– Так, нам не вистачило голосів для ухвалення проекту закону, що регулюють розвиток в Україні ринку вживаних авто. Я та більшість фракції БПП «Солідарність» голосували «ЗА» право українців мати можливість по розумній ціні купувати вживані авто, але інші фракції цей документ не підтримали. Але я не складу руки і шукатиму можливість виправити цю ситуацію, адже, на мою думку, прийняття таких змін вигідне як для держави, так і для її громадян.
– Натомість Верховна Рада спростила життя фермерським господарствам
– Там, ми продовжили процес дерегуляції в аграрній галузі і скасували частину бюрократичних процедур для фермерів. Нами було прийнято закон, який забезпечує спрощений порядок перетворення особистих селянських господарств в сімейні фермерські господарства. Спрощується реєстрація та організація їх діяльності, простішими стануть процедури отримання дозвільних документів. Сімейні фермерські господарства зможуть набути статус ФОП-виробника сільськогосппродукції і повноцінно брати участь в аграрному ринку.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього