Роман МАЦОЛА: «Професійно-технічну освіту необхідно зберегти»
На минулому тижні Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансування професійно-технічної освіти». Документ передбачає повернення державної субвенції на фінансування ПТУ.Роман МАЦОЛА: «Професійно-технічну освіту необхідно зберегти»
На минулому тижні Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансування професійно-технічної освіти». Документ передбачає повернення державної субвенції на фінансування ПТУ.

Для чого був потрібен цей закон і що він передбачає ми попросили прокоментувати народного депутата України Романа Мацолу.

«Система професійно-технічної освіти опинилася на межі руйнування внаслідок прийняття Закону «Про Державний бюджет на 2016 рік», розповідає представник фракції «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Роман Миколайович Мацола, – я ще тоді виступав проти цієї норми, але… З 1 січня 2016 року видатки на підготовку робітничих кадрів у професійно-технічних закладах та інших навчальних закладах, розташованих у містах обласного значення, плануються у відповідних бюджетах міст обласного значення, а на інших територіях – у відповідних обласних бюджетах та бюджеті міста Києва.

Багато міст не мають необхідних коштів на утримання професійно-технічних навчальних закладів і вирішили відмовити їм у фінансуванні. На моє глибоке переконання, – продовжує депутат, – на сьогодні держава не повинна самоусуватися від процесу підготовки робітничих професій. Величезна кількість звернень до мене та моїх колег засвідчили, що наразі місцева влада самостійно не зможе впоратися з цією проблемою».

Законом визначено наступне:

– видатки на професійно-технічну освіту здійснюються з бюджетів міст обласного значення – обласних центрів;
– оплата поточних видатків професійно-технічних навчальних закладів в частині забезпечення видатків на здобуття повної загальної середньої освіти здійснюється за рахунок освітньої субвенції;
– у державному бюджеті передбачається субвенція на підтримку підготовки робітничих кадрів у професійно-технічних та інших навчальних закладах для бюджету АР Крим, обласних бюджетів, міських (міст обласного значення-обласних центрів, міст Києва та Севастополя) бюджетів на оплату поточних видатків.

Перерахування субвенції з держбюджету місцевим бюджетам здійснюватиметься двічі на місяць.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього