Роман Мацола: «Шкільним харчуванням має бути охоплена максимальна кількість дітей»
Після того, як наприкінці грудня був прийнятий закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» право на забезпечення учнів безкоштовним гарячим харчуванням, на жаль, було суттєво обмежено.Роман Мацола: «Шкільним харчуванням має бути охоплена максимальна кількість дітей»
Після того, як наприкінці грудня був прийнятий закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» право на забезпечення учнів безкоштовним гарячим харчуванням, на жаль, було суттєво обмежено.

Зокрема, можливості отримувати безкоштовне харчування позбавлено більшість учнів 1-4 класів та учнів з малозабезпечених сімей, які навчаються у 5 – 11(12) класах. Очевидно, це може погіршити умови їх навчання та перебування у школах.

Окрім зменшення частки дітей, які забезпечуються шкільними гарячими обідами, таке рішення має й інші негативні наслідки, – вимушене скорочення штату
працівників їдалень, збільшення собівартості харчування тощо.

За словами Народного депутата України, члена фракції «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Романа Мацоли, таку ситуацію потрібно негайно виправити. Депутат долучився до розробки та внесення у Верховну Раду законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення безкоштовного харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів».

Йдеться про повернення права на безкоштовне харчування для ВСІХ учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів та учнів 5-11 класів із сімей, які отримують допомогу відповідно до ЗУ “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”.

Роман Мацола вважає, що прийняття такого закону дозволить підвищити рівень соціального захисту наших найменших громадян, виступить суттєвою інвестицією у майбутнє держави.

Законопроект, розроблений групою депутатів на чолі з членом фракції БПП «Солідарність» Олександром Співаковським, 27 січня був зареєстрований у Верховній Раді України та направлений на розгляд у профільний комітет. Р.Мацола сподівається, що колеги-депутати його підтримають та документ набере необхідну кількість голосів у сесійній залі. Все-таки, що може бути важливіше за здоров’я наших дітей.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього