За повідомленням Посольства України в РФ 9 березня 2017 Єсентукський міський суд Ставропольського краю заочно розглядав «чеченську» справу проти Арсенія Яценюка: «З порушенням усіх можливих процесуальних гарантій російський суд прийняв рішення про заочний арешт Арсенія Яценюка за начебто участь у озброєній банді та умисні вбивства», – йдеться в повідомленні.

Рішення російського суду про заочний арешт Арсенія Яценюка – це продовження гібридної війни Росії проти України. «Це помста Яценюку за послідовну політику протидії російській агресії. Це плата за міжнародні судові позови і санкції проти Росії, помста за політику енергетичної незалежності і розвиток оборонного сектору України», – йдеться в заяві Міністра юстиції України Павла Петренка. Водночас у Міністерстві юстиції України наголошують: «Ми із занепокоєнням спостерігаємо за згортанням залишків демократії в Росії, що проявляються, зокрема, у масових незаконних арештах власних громадян і переслідуванні українців».

Відповідно відреагувало на подію і Міністерство закордонних справ України. «Міністерство закордонних справ України висловлює своє обурення рішенням щодо заочного засудження українського політичного діяча А. П. Яценюка (Прем’єр-міністра України у 2014-2016 рр.) у зв’язку з тим, що «він 21 лютого 2017 року був оголошений російською стороною у міжнародний розшук», – підкреслюється в заяві відомства.

Політолог Віктор Небоженко наголошує, що порушена в Росії кримінальна справа проти Арсенія Яценюка яскраво свідчить про те, кого Кремль насправді вважає своїм головним ворогом. «Якщо вони відкрили кримінальну справу з вимогою взяття під варту колишнього прем’єр-міністра Яценюка, а не проти Голови Верховної Ради Парубія, чи не проти Головнокомандувача і президента України Порошенка і навіть не проти нинішнього прем’єр-міністра України Гройсмана, – все це говорить про те, кого, насправді, Кремль вважає своїм основним ворогом в Україні», – сказав Небоженко.

Сам же лідер «Народного фронту» Арсеній Яценюк підкреслив, що ще одна мета цієї акції – не дати йому можливості доносити українську позицію у всіх світових столицях і консолідовувати весь вільний світ і наших друзів проти російської агресії, з тією метою, щоб відновити територіальну цілісність України: «Але їм це не вдасться. Це ще одне свідчення абсурду і неадекватності російської влади. А ми свою правову позицію відстоїмо. Це не має нічого спільного з правом. Це виключно політичне, навіть геополітичне замовлення проти України», – наголосив Арсеній Яценюк.

 

Залиште коментар

Також по темі

Попри війну Хмельниччина включила Росію до п’ятірки країн, з котрими торгує найжвавіше

З початку року експорт Хмельницької області склав 2,8