Російські бізнесмени через «Хмельницькобленерго» отримають дивіденти від грошей Світового банку
На розвиток своїх магістральних електромереж «Хмельницькобленерго» отримає не один мільйон доларів пільгового кредиту під державні гарантії від Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР) як частини Світового банку.Російські бізнесмени через «Хмельницькобленерго» отримають дивіденти від грошей Світового банку
На розвиток своїх магістральних електромереж «Хмельницькобленерго» отримає не один мільйон доларів пільгового кредиту під державні гарантії від Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР) як частини Світового банку. Саме ця міжнародна фінансова установа надала Україні 378,4 мільйона доларів кредиту, про що днями у столиці була підписана відповідна угода. Як повідомив Подільська.info координатор Регіонального офісу МБРР в Україні, Білорусі та Молдові Сергій Гриценко, наша країна отримає 330 мільйонів власне кредиту Cвітового банку, які мають спрямувати на розвиток магістральних електромереж. Ще понад 48 мільйонів доларів від Фонду чистих технологій передбачено використати на реалізацію \”Другого проекту з передачі електроенергії\” на користь Національної енергетичної компанії \”Укренерго\”. Власне, саме НЕК «Укренерго» належить поки що понад 80% державної частки «Хмельницькобленерго». І саме ця державна структура буде розпорядником усіх коштів які мають бути спрямовані на модернізацію та розбудову магістральних ліній електропередач. Частина цих кредитних коштів, роз’яснили в МБРР, буде спрямовано для реалізації проектів із модернізації уже безпосередньо в обленерго. Відтак, модернізація та підвищення ефективності роботи енергосистеми і так прибуткового підприємства у короткотерміновій перспективі має принести чималі дивіденди усім власникам регіональної компанії-монополіста. Нині близько 20% акцій «Хмельницькобленерго» належить нідерландській компанії VS Energy International N. V. за якими стоїть група російських бізнесменів.

Для довідки: НЕК \”Укренерго\” займається диспетчерським управлінням Об\’єднаною енергосистемою України і експлуатацією магістральних ліній електропередач України. Раніше в рамках проекту \”Передача електроенергії\” Світовий банк надав українській стороні фінансування на 200 млн доларів.
VS Energy International N. V. належить російським бізнесменам на чолі з Михайлом Спектором, до неї також входять Євген Гінер, Михайло Воєводін і колишній віце-спікер Держдуми РФ Олександр Бабаков. Наразі ця компанія є лідером за кількістю активів у енергетиці України.
Продаж державної частки акцій «Хмельницькобенерго» – справа уже вирішена. Цього року частину акцій ФДМ втретє виставлятиме на продаж. Відкритим залишається питання коли саме.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього