Розвиток дитини у темпі сучасності
Зараз ми живемо у досить мінливому світі і сучасність висуває до кожного нас свої вимоги. Наразі варто бути мобільними, критичними, стресостійкими та звісно не втрачати здоровий глузд.Розвиток дитини у темпі сучасності
Зараз ми живемо у досить мінливому світі і сучасність висуває до кожного нас свої вимоги. Наразі варто бути мобільними, критичними, стресостійкими та звісно не втрачати здоровий глузд. Але не слід забувати, що стрімко змінюваний світ мимоволі вносить корективи не тільки у наш з вами стиль життя, а й торкається і молодшого покоління, яке самостійно не здатне протистояти навалі інформації, відкидати зайве та ставити пріоритети. На щастя, дітям властиво сприймати світ таким, яким він є, хоча далеко не все у світі здатне впливати на них благотворно. Отож, завданням дорослих стає максимально сприяти розвитку дитини в умовах щоденних змін життя.
Кожен день має бути максимально комфортним для дитини, якщо ми хочемо, щоб наші діти виросли успішними, добрими та гармонійними особистостями. Почати звісно варто з відносин у сім\’ї та їх впливу на дитину. Саме родина є прикладом поведінки та зароджує ставлення до світу. Часто діти стають свідками непорозумінь у сімейних відносинах. В таких ситуаціях необхідно доброзичливо пояснювати дитині, чому виникла така ситуація, запитати її думку щодо цього та намагатись роз\’яснити дитячі почуття, але ні в якому разі не закривати очі на дитячі переживання.
Окрім емоційної складової важливий вплив має інформація та оточення. Майже кожна дитина вже змалечку вміє користуватися сучасними пристроями комунікації та успішно орієнтується в іграх на них. Подекуди зручно надати дитині можливість погратись самостійно, але така гра швидко настільки захоплює дитину, що ніякі інші заняття не здатні її замінити. Через комп\’ютерні ігри у дітей часто з\’являється дратівливість та занепокоєність. Якщо вже і пропонуються дитині для гри сучасні пристрої, то дорослий має обирати їх розвиваючі та пізнавальні варіанти. Обов\’язково потрібно хвалити успіхи дитини в розвиваючих іграх, адже надалі дитина захоче також почути щире захоплення своїми успіхами.
Та чи не найважливішим є здоров\’я дітей. Хоч я ми не були б зайняті – варто з ранніх літ прищеплювати дітям повагу до власного здоров\’я та вчити цінувати його. Важливо не тільки щодня нагадувати про користь здорових продуктів харчування та образу життя, а й підштовхувати дитину до самостійного піклування про своє тіло, турбота має носити добровільний характер – примус призведе тільки до протилежного результату.
Тож, нехай кожен сучасний день принесе якісно нові зміни Вам та Вашим дітям!

Дар\’я Цапліна, практикуючий дитячий психолог.
З питань розвитку дитини та за більш детальною інформацією звертайтесь за тел.: 0972606453.

Залиште коментар

Також по темі

Шахраї, назвавшись податківцями, вимагали у бізнесменів гроші

За інформацією відділу з питань запобігання та виявлення