Розвиток підприємницької ініціативи безробітних - один із пріоритетних напрямків роботи Хмельницької обласної служби зайнятостіВ сучасній економіці підприємництво можна вважати каталізатором економічного розвитку. Цей своєрідний прискорювач істотно впливає на структурну перебудову в економіці; збільшення обсягів виробництва і надання послуг; стимулювання інвестиційної діяльності; підвищення рівня попиту і пропозиції; прискорення темпів економічного розвитку національної економіки а також на підвищення рівня зайнятості в країні. Зважаючи на це, у 2013 році Хмельницькою обласною службою зайнятості продовжувалась робота щодо підвищення рівня зайнятості населення регіону шляхом залучення незайнятого населення до підприємницької діяльності.В сучасній економіці підприємництво можна вважати каталізатором економічного розвитку. Цей своєрідний прискорювач істотно впливає на структурну перебудову в економіці; збільшення обсягів виробництва і надання послуг; стимулювання інвестиційної діяльності; підвищення рівня попиту і пропозиції; прискорення темпів економічного розвитку національної економіки а також на підвищення рівня зайнятості в країні. Зважаючи на це, у 2013 році Хмельницькою обласною службою зайнятості продовжувалась робота щодо підвищення рівня зайнятості населення регіону шляхом залучення незайнятого населення до підприємницької діяльності.

Так, з метою орієнтації безробітних громадян до зайняття власною справою, протягом звітного періоду фахівцями базових центрів зайнятості проводилися різнопланові інформаційні та тематичні семінари, Дні відкритих дверей центру зайнятості. Безробітні, які виявили бажання започаткувати власну справу, на семінарах мали змогу отримати інформацію з питань самозайнятості, вибору професій, спрямованих на підприємницьку діяльність для конкретного регіону, інформацію про дії, які варто здійснити для започаткування власної справи. Протягом 2013 року проведено 542 інформаційних семінари „Як розпочати свій бізнес ” (охоплено понад 8,2 тис.осіб) та 334 тематичних семінари „Від бізнес-ідеї до власної справи” (охоплено понад 3,2 тис.осіб). Для мешканців сільської місцевості проведено 209 семінарів „Служба зайнятості працівникам села” (охоплено понад 2,9 тис.осіб) та 183 семінари з питань організації сільського туризму (охоплено понад 2,6 тис.осіб).

З метою глибшого пізнання можливостей та здібностей до підприємництва безробітні отримували консультації спеціалістів з профорієнтації. Бажаючі започаткувати власну справу, мали змогу безкоштовно пройти навчання на курсах з основ підприємницької діяльності чи опанувати одну з професій, що передбачає відкриття власної справи. Протягом 2013 року за направленням обласної служби зайнятості проходили навчання з основ підприємницької діяльності 569 осіб.

Продовжувалась робота щодо інформування безробітних громадян про можливості започаткування підприємницької діяльності у сфері сільського туризму, раціонального ведення особистого селянського господарства із залученням соціальних партнерів. Так, за участю представників Кластеру сільського туризму „Оберіг” проведено 40 семінарів-тренінгів на тему „Сільський туризм – шлях до успіху крок за кроком”, охоплено понад 800 осіб; за участю представників Виробничого кооперативу «Сільськогосподарська дорадча служба «Агроаргумент» проведено 80 семінарів-тренінгів, охоплено понад 1600 осіб.

Як результат, за сприяння служби зайнятості 593 особи започаткували власну справу та отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю на ці цілі. Із загальної чисельності осіб, які започаткували власну справу за сприяння служби зайнятості – 45% жінки; 52,4% – молодь віком до 35 років; 24,8% – особи, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню; 2,4% – особи з числа сільського населення; 36,6% – мешканці малих міст.

Основними напрямками розвитку підприємництва залишаються: надання побутових послуг населенню, вирощування сільськогосподарської продукції, торгівля продовольчими, непродовольчими товарами та торгівельно-посередницька діяльність, діяльність у сфері бухгалтерського обліку, надання перукарських послуг тощо.

Так наприклад, колишній безробітний Білогірського районного центру зайнятості Ізвіцький А.І. започаткував власну справу та займається реалізацією комп’ютерної техніки та наданням послуг з її ремонту і налаштування у власному салоні-магазині. Двоє колишніх безробітних Деражнянського районного центру зайнятості Підгорняк А.В. та Заболотний І.В., після одержання повного спектру послуг щодо орієнтації до самозайнятості спільно відкрили магазин, де займаються реалізацією дитячих товарів. Колишній безробітний Хмельницького міського центру зайнятості Казновецький І.К. особа, яка має ІІ групу інвалідності, за сприяння служби зайнятості започаткував власну справу та здійснює діяльність у сфері надання ріелторських послуг.

Розвиток підприємницької ініціативи безробітних і надалі залишається одним із важливих пріоритетних напрямків роботи Хмельницької обласної служби зайнятості.

За матеріалами: Хмельницького обласного центру зайнятості

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього