Аналіз проводився за двома критеріями – чи не кнопкодавили депутати (це була перша вимога руху «ЧЕСНО» до депутатів, які щойно зайшли до парламенту) і як голосували 16 січня за «драконівські закони Колесніченка-Олійника»

Рух «ЧЕСНО» проаналізував поведінку у парламенті хмельницьких нардепівРух «ЧЕСНО» проаналізував поведінку у парламенті хмельницьких нардепів

Рух «Чесно» оприлюднив свої дані щодо того, як себе поводили у Верховній Раді сьомого скликання народні депутати від Хмельниччини. Аналіз проводився за двома критеріями – чи не кнопкодавили депутати (це була перша вимога руху «ЧЕСНО» до депутатів, які щойно зайшли до парламенту) і як голосували 16 січня за «драконівські закони Колесніченка-Олійника».

Отож, ось результати їхньої роботи:

1. Олег Лукашук, народний депутат від 187 виборчого округу (місто Хмельницький). Балотувався від ВО «Батківщина», був і є членом фракції БЮТ. У кнопкодавстві поміченим не був, 16 січня за «диктаторські закони не голосував». Поки не відомо, чи знову балотуватиметься до Верховної Ради в одномандатному окрузі, чи піде у багатомандатному.
2. Сергій Лабазюк, народний депутат від 188 виборчого округу (місто Хмельницкий, Хмельницький та Волочиський райони). Балотувався як сам висуванець. Спочатку був позафракційним, після переформатування парламенту приєднався до депутатської групи «Суверенна європейська Україна». У голосуванні «за себе, і за того хлопця» помічений не був. 16 січня голосував «за» законопроект «Колесніченко-Олійника» (згідно даних Верховної Ради). 1 серпня 2014 року написав заяву, у якій попросив його голос за цей закон не враховувати. Наразі знову зареєструвався кандидатом у депутати Верховної Ради України по 188 виборчому округу як самовисуванець. До речі, рух «Чесно» вважає, що рішення «карати чи ні» Сергія Лабазюка за голосування за закони від 16 січня, оскільки голос було таки відкликано, хоч і запізно, мають приймати самі виборці.

Рух «ЧЕСНО» проаналізував поведінку у парламенті хмельницьких нардепів
Рух «ЧЕСНО» проаналізував поведінку у парламенті хмельницьких нардепів

3. Ігор Сабій, народний депутат від 189 виборчого округу (місто Нетішин, Красилівський, Білогірський, Ізяславський та Теофіпольський райони). Балотувався від ВО «Свобода», був і є членом фракції ВО «Свобода». У парламенті не кнопкодавив і за закони 16 січня не голосував. Найімовірніше, знову піде у парламент по 189 виборчому округу. Подейкують, що висуватиметься як єдиний кандидат від демократичних сил.
4. Сергій Буряк, нардеп від 190 виборчого округу (Славутський, Шепетівський, Полонський райони). Йшов на вибори як самовисуванець, а потім одразу ж «прибився» до фракції Партії Регіонів. Зараз є членом депутатської групи «Економічний розвиток». У парламенті не голосував за сусідів, але за «диктаторські закони» руку підняв. До того ж, свій голос досі не відкликав. Відомостей, чи буде балотуватися знову до парламенту, поки немає.

Рух «ЧЕСНО» проаналізував поведінку у парламенті хмельницьких нардепів
Рух «ЧЕСНО» проаналізував поведінку у парламенті хмельницьких нардепів

5. Віктор Бондар, народний депутат від 191 виборчого округу (Старокостянтинівський, Старосинявсякий, Летичівський, Деражнянський та Віньковецький райони). До парламенту ішов як самовисуванець, але потрапивши під купол ВРУ, одразу ж «примкнув» до Партії регіонів. Зараз перебуває у депутатській групі «Суверенна європейська Україна». У кнопкодавстві поміченим не був, а от за закони 16 січня проголосував «за». Голос свій досі не відкликав, тож, значить, вважає таке голосування правильним. У себе на окрузі уже цілий місяць проявляє активність, «підкуповуючи» виборців новими пластиковими вікнами у школах та лікарнях, встановленням дитячих майданчиків та облаштуванням стадіонів. Але поки офіційно кандидатом у депутати ВРУ не зареєструвався.
6. Олександр Герега, народний депутат від 192 виборчого округу (Дунаєвецький, Городоцький та Чемеровецький райони). Балотувався як самовисуванець, але потрапивши до Верховної Ради, одразу приєднався до фракції Партії регіонів. Після розпуску Партії регіонів після 20 лютого став позафракційним. Був неодноразово помічений у тому, що голосував «за себе, і за того хлопця». 16 січня підняв руку за «диктаторські закони», які призвели до загибелі Небесної сотні та калічення понад сотні людей на Майдані, у тому числі й своїх виборців. Свій голос за закон «Колесніченко-Олійника» не відкликав. Провадить активну роботу з «підкупу» виборців на окрузі, зокрема, ремонтує школи та дитсадки, закуповує меблі та будматеріали для лікарень, возить на море дітей та організовує екскурсії для працівників бюджетної сфери. Збирається знову балотуватися до Верховної Ради України по 192 виборчому округу.

Рух «ЧЕСНО» проаналізував поведінку у парламенті хмельницьких нардепів
Рух «ЧЕСНО» проаналізував поведінку у парламенті хмельницьких нардепів

7. Володимир Мельниченко, народний депутат від 193 виборчого округу. Будучи членом Партії регіонів, балотувався як самовисуванець. Потрапивши у парламент, одразу приєднався до фракції Партії регіонів. Але вийшов з фракції ще до кривавих подій 18-20 лютого на Майдані. Наразі є позафракційним. З початку Майдану, разом із своєю дружиною Інною Богословською, висловлював свою незгоду з діями Януковича. Не був помічений у кнопкодавстві, під час голосування за «диктаторські закони» був відсутній у парламенті. Зараз, найвірогідніше, знову балотуватиметься до парламенту по рідному 193 виборчому округу. Подейкують, що Володимир Мельниченко подружився з Олегом Ляшко, Радикальна партія якого підтримає Мельниченка на цьогорічних парламентських виборах.
8. Олександр Мирний, нардеп, що потрапив до Верховної Ради за списками ВО «Свобода». Був і залишається у фракції ВО «Свобода». Не був помічений у голосуванні за сусідів, 16 січня не підтримав «диктаторські закони». Чи балотуватиметься на позачергових виборах до парламенту – наразі невідомо.

Рух «ЧЕСНО» проаналізував поведінку у парламенті хмельницьких нардепів
Рух «ЧЕСНО» проаналізував поведінку у парламенті хмельницьких нардепів

9. Ольга Борита, пройшла до парламенту за списками Комуністичної партії України. До останнього була у фракції Компартії, а після її розпуску не приєдналася до жодної фракції чи депутатської групи. За час роботи у парламенті була помічена у кнопкодавстві. Голосувала за закон «Колесніченка-Олійника» 16 січня. Свій голос «за» диктаторські закони не відкликала. На позачергових парламентських виборах навряд чи балотуватиметься до Верховної Ради України, принаймні, таких відомостей наразі немає.
10. Василь Кравчук, народний депутат від Хмельниччини, який потрапив до Верховної ради як голова Хмельницької обласної організації ВО «Батьківщина» за її списками. Через деякий час Василя Кравчука, за голосування законопроекту про векселі, яке суперечило позиції фракції ВО «Батьківщина», виключили з партії та вигнали з фракції. Він став позафракційним, ним залишається і досі. Рух «Чесно» не раз фіксував, як Василь Кравчук голосує не лише за себе, але й за сусідів. 16 січня він підтримав диктаторські закони. Свій голос досі не відкликав. Чи балотуватиметься Кравчук до Верховної Ради України знову – не відомо.
11. Олександр Корнійчук. Потрапив до парламенту за списками партії «УДАР Віталія Кличка». Був і є у фракції «УДАР». У кнопкодавстві не був жодного разу помічений, навпаки, разом із фракцією виступав проти кнопкодавства у парламенті. 16 січня голосував проти законопроекту «Колесніченка-Олійника». Найімовірніше, балотуватиметься до Верховної Ради України у списках «Блоку Петра Порошенка», до якого приєдналася партія «УДАР».

Рух «Чесно» сьогодні виступає за те, щоб депутати, які кнопкодавили та голосували за «диктаторські закони» 16 січня, більше ніколи не потрапили до Верховної Ради України. Задля цього вони розгортають потужну інформаційну компанію з інформування громадян про роботу їхніх депутатів у парламенті сьомого скликання, аби виборці могли зробити правильний вибір і не допустити зрадників до роботи у Верховній Раді нового скликання.

Крім того, рух «Чесно» оголосив свої вимоги до кандидатів у депутати Верховної Ради України, з якими можна ознайомитися ТУТ

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього