Рівень заробітної плати хмельничан на контролі міської влади
Середньомісячний розмір заробітної плати застрахованих осіб у становив 3232,5 грн., що на 689,5 тис.грн. (27,1%) більше, ніж у січні 2015 року.Рівень заробітної плати хмельничан на контролі міської влади
Середньомісячний розмір заробітної плати застрахованих осіб у становив 3232,5 грн., що на 689,5 тис.грн. (27,1%) більше, ніж у січні 2015 року.
За даними органів статистики, протягом 2015 року із 388 підприємств, що входять до основного кола, у переліку «мінімізаторів» перебувало 34 підприємства. Завдяки роботі що проводиться, в жовтні таких підприємств було лише 8 (2,1% від загальної кількості) – 28 підприємств заробітну плату підвищили.
Як повідомляють на сайті міської ради, управлінням праці та соціального захисту населення продовжено практику проведення нарад з приводу низького рівня заробітної плати, під головуванням начальника управління С. Воронецького. Протягом поточного періоду 2015 року проведено 15 нарад, на яких заслухано 213 роботодавців. Зокрема, на останній нараді, яка відбулась 11.12.2015 року, заслухано 6 роботодавців. У нараді брали участь представники ДПІ у м. Хмельницькому та управління Пенсійного фонду України у м.Хмельницькому.
Під час нарад увага роботодавців звертається на відповідальність за порушення законодавства про працю, передбачену ст. 265 КЗпП України.
Згідно з поясненням керівників, основними причинами низького рівня заробітної плати є робота на умовах неповного робочого дня/тижня, у зв’язку з відсутністю достатньої кількості замовлень, сезонність робіт, несвоєчасність розрахунків замовників тощо. Оплата праці в цих випадках провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку, у відповідності до вимог ст. 56 КЗпП України.
Під час зустрічей визначались шляхи підвищення заробітної плати, надавались конкретні пропозиції, як зберегти трудові колективи та одночасно не порушувати чинне законодавство.
Також на підставі зазначеного вище аналізу протягом поточного періоду 2015 року 76 підприємств підлягали контролю щодо забезпеченням соціального захисту працівників шляхом вивчення документів (керуючись п.8 делегованих повноважень ст. 34 та згідно ст. 17 та п.2. ст. 18 ЗУ \”Про місцеве самоврядування в Україні\”). За підсумками контролю роботодавцям надано 335 рекомендацій усунути виявлені порушення. З питань трудового законодавства позапланово розглянуто 86 звернень громадян та юридичних осіб.
Окрім того, протягом звітного періоду 120 підприємств підлягали контролю в частині забезпечення соціального захисту працівників зайнятих на роботах із шкідливими та небезпечними умовами праці, за якістю проведення атестації робочих місць щодо їх відповідності нормативно-правовим актам про охорону праці.
Акцентується увага роботодавців на дотриманні трудового законодавства і під час прийому звітів про фактичні витрати на виплату компенсації середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період. Так протягом поточного періоду 2015 року прийнято 1985 звітів, в тому числі 447 – протягом поточного місяця.

Шановні працівники, вкотре повідомляємо, що в разі порушення роботодавцями вимог чинного законодавства про працю, ви можете звертатись в управління праці та соціального захисту населення за адресою: вул. Проскурівського підпілля,32 або за телефонами у відділі праці: 70-41-46, 65-42-81 та 65-53-90

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього