Рівно рік тому краяни попрощалися з журналісткою, головним редактором газети «Нетішинський вісник»
15 березня 2015 року жінку у власній квартирі знайшла її старша сестра Ганна Мороз. Вона пригадує: «У Олі були порізані пальці. Ніби ножем. Таке враження, вона від когось захищалася. Напередодні сестра нікого не чекала. Вона взагалі збиралася на масаж і у сауну».Рівно рік тому краяни попрощалися з журналісткою, головним редактором газети «Нетішинський вісник»
15 березня 2015 року жінку у власній квартирі знайшла її старша сестра Ганна Мороз. Вона пригадує: «У Олі були порізані пальці. Ніби ножем. Таке враження, вона від когось захищалася. Напередодні сестра нікого не чекала. Вона взагалі збиралася на масаж і у сауну».

Сьогодні у двокімнатній квартирі, де жила Ольга Мороз, порожньо. З меблів – лише диван. Саме тут і виявили тіло журналістки. Вже згодом правоохоронці дійдуть висновків: Ольгу Мороз позбавили життя напередодні 14 березня. Вдаривши якимсь тупим предметом: «Жінка померла внаслідок черепно мозкової травми», – кажуть у Нетішинському відділенні поліції.

Водночас безладу у квартирі не було, та й дверний замок не зламали. Відтак одразу намалювалася версія: журналістка сама впустила вбивцю у хату. Тому що могла знати. А от Ганна Мороз додає: «У неї напередодні вкрали ключі. Вона замок не міняла, тільки встановила додатковий».

Правоохоронці розглядали три версії злочину. Перша – вбивство на побутовому ґрунті. Друга – з корисливих мотивів. Адже з квартири потерпілої зникли телефон та ноутбук. Проте найбільшу увагу громадськості привернула третя версія – вбивство через професійну діяльність. Містом атомників поповзли чутки. Їх підхопили деякі інтернет-ресурси. Мовляв, Ольга Мороз готувала резонансну статтю про незаконну вирубку лісу. Однак до такої версії злочину недовірливо ставляться колеги журналістки. Щоправда, не заперечують: тему про ліс дійсно підняла місцева Самооборона. Питання мало би слухатися і під час чергово засідання сесії міськради. «Ольга Мороз дала завдання журналісту нашої газети зв’язатися із Самообороною і дізнатися, звідки у них інформація про вирубку дерев», – пригадує колега Ольги Мороз, нинішній головний редактор газети «Нетішинський вісник» Галина Косік.

Поліція зв\’язок злочину і професійної діяльності не відкидає, але не вважає цю версію основною, припускаючи: це вбивство на побутовому грунті. «Зараз акцент ставиться на побутовій версії. Якихось неприязних відносинах, які виникли раптово», – каже начальник слідчого відділення нетішинської поліції Іван Рижак.

І навіть Ганна Мороз вважає: інформацію про вирубку лісу штучно роздули. Не тому що, ліс не рубають з порушеннями. А тому що дехто зажадав вдало скористатися трагедією. Сюди доклали руку і російські журналісти, увімкнувши машину пропаганди. «Зв\’язок з лісом – це все фікція. Люди просто хотіли скористатися Оліним ім’ям», – впевнена Ганна Мороз.

Якою ж була Ольга Мороз? Принципова, справедлива, неймовірно працездатна. Срібна медаль у школі. Червоний диплом – у виші. Рано залишилася без батьків. У шлюбі не перебувала. Дітей не мала. Педагог за освітою. Журналіст за покликанням. «На роботі вона викладалася на 200 відсотків. Щодня приймала у себе у кабінеті багато відвідувачів. Всіх вислуховувала. При цьому була не заангажована. Сподівалася лише на себе. Жила тільки на зарплату. Про особисте життя не розповідала. Відмежовувала його від роботи. Чи можна сказати, що Ольга Мороз пожертвувала особистим життям заради журналістської кар’єри? Складне питання. Я думаю, якби їй зустрівся хтось, вона би змогла поєднувати і те і інше», – ділиться думками Галина Косік.

Судово-медична, імунологічна, медико-криміналістична, гістологічна, трасологічна експертизи, численна група працівників слідчого управління та карного розшуку поліції, справа на особистому контролі у міністра внутрішніх справ. Та попри все сказати з впевненістю, хто ж таки позбавив життя 44-річну Ольгу Мороз – правоохоронці досі не можуть, посилаючись на таємницю слідства. «Єдине, що можна сказати: Підозрюваний – один. Це не група осіб. Є всі підстави вважати, що злочин буде розкритий. Це не буде «висяк», – розповідає Іван Рижак.

Тим часом сестра вбитої журналістки вважає: версія про вбивство на побутовому ґрунті, до якої наразі схиляється поліція, – це хибний шлях. Інакше б убивцю вже давно знайшли б. Підозрює: Ольгу Мороз позбавили життя через її принциповість та непідкупність. Та просить правоохоронців знайти винного. Не заради помсти, а зарази справедливості:

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього